Ziraat Bankasının Emeklilere Sağladığı Avantajlar

Ziraat Bankasının Emekliye Sağladığı Avantajlar

Merhaba dostlar bugün size emeklilere Ziraat Bankasının sağlanmış olduğu iki tane ayrıcalıktan bahsedeceğim. Bu ayrıcalıktan yararlanabilmeniz için emekli maaşınızı muhakkak Ziraat Bankası’ndan almanız gerekiyor. Bunu özellikle belirtiyorum. Bunu bizzat gidip bireysel müşteri hizmetlerine de sordum. Onlar da aynı şekilde bana cevap verdi. Peki sizi emeklilere Ziraat Bankası’ndan maaşlarınızı almanız halinde sağladıkları 2 önemli ayrıcalık nedir? Bunlardan bahsedelim.

Birincisi krediler arkadaşlar, kredilerde birçok kredi paketi var, işte çalışan kredi istiyor, 1.18 miş normal tüketici kredisi, 1.24 müş bu faiz oranları değişebilir ama indirim oranları değişmeyecektir. Biz burada size emeklilere sağlanan ayrıcalıktan bahsetmek için bu yazıyı yazdık.

Artık tüketici kredisi gibi, normal tüketici kredisine göre 1.24 ten 1.18 olarak verilmektedir. Sadece bu tüketici kredisinde değil, konut kredisinde de aynı şekilde, ve indirim oranı sağlanmaktadır. Burada 1.5 olarak vadelere göre 180 aya kadar 1.9 olarak sizler ayrıcalık olarak sağlandığını görebilirsiniz. Normalde kaç diye sorarsanız, konut kredisi burada 1.9 muş. Siz emeklilere, emeklinin konut kredisi 1.5 olarak sağlanmaktadır.

Ziraat Bankasının Emeklilere Sağladığı AvantajlarŞimdi gelelim ikincisine benim için çok önemli. Muhtemelen anlattıktan sonra sizin için gerçekten önemli olduğunu kanısına varacaksınız. Bu ise kredi kullanımı konusunda değerleme ekler. Yani dijital kredi, internet bankacılığından kredi başvurusu diye bir uygulama, artık bankaların birçoğunda var ama diğer bankalardan maaş alsanız da almasanız da bu hizmetten yararlanabilirken. Ziraat Bankasında dijital kredi kullanabilmek için emekli maaşınızı almanız gerekiyor.

Burada uygun faizle dijital hemen başvuru, şubeye gitmeden kredi paranız cebinizde olsun diyorsanız. Ben eşimin internet bankacılığını kullanıyorum. Bu arada eşim herhangi maaş müşterisi değil sadece konut kredisi çektiğimiz için bize bu imkanı sağladılar.

Evet, bu hizmetlerden sadece maaş müşterileri yararlanabilmektedir.

Dijital kredinin sizlere sağladığı avantajlar nedir?

En büyük avantajı hafta sonu dahi olsa hiç fark etmez gece 3 de olsa 5 ta olsa 9 olsa saat fark etmeksizin kredinize başvuru yaptığınız an, artık kredi notunuza göre sistemden görüp adınıza tanımlanmış bir kredi var ise direkt anında mevduat hesabınıza geçiyor.

Yani sağlık problemi olarak bilinen, herhangi bir acil ihtiyacımız olur, ya da bir hafta sonu bir yere gitmemiz icap eder. Acil para ihtiyacınız olur, bu şekilde eğer dijital kredi imkanından yararlanmak istiyorsanız. Emekli maaşını Ziraat Bankası’ndan almanız yeterli. Tek yapmanız gereken Ziraat Bankasına, emekli maaşınızı taşımanız. Ondan sonra internet bankacılığı şifresini ilgili memurdan almanız, daha sonra girip oradan çok basit şekilde dijital kredi başvurabiliyorsunuz hemen anında büyük ihtimal onaylanacak ve mevduat hesabınıza geçecektir.

Değerli emekliler, Ziraat Bankasından emekli maaşınızı almanız. Eğer taşımanız hâlinde size sunulan 2 çok önemli imkandan bahsettim. Artık taşımanız ve taşımamanız size kalmış bir seçenektir.

Ayrıca maaş taşıma konusunda şöylede bir açıklama yapmak istiyorum, 2 sene 4 senelik bir sözleşme yapılıyor. Belli bir hediye puanlar falan alınıyor. Bunun haricinde taşıma yine yaptığınız zaman bankalar size ekstradan kredi faiz indirimleri uygulayacaklardır. Sağlıcakla kalın hoşça kalın.

Yorum Yaz

+ 6 = 8