Ziraat Bankasından İninal Karta Para Gönderme

Ziraat Bankasından İninal Karta Para Gönderme

Hepinize merhabalar sevgili arkadaşlar bu yazımızda size Ziraat Bankası mobil bankacılık uygulaması üzerinden İninal kartınıza nasıl para aktarıldığını göstermeye çalışacağım. yazıya geçmeden önce bu tarz yazıların devamı için lütfen yorum yazmayı unutmayın diyorum ve hemen detaylara geçiyorum. Öncelikle hemen Ziraat Bankasının mobil bankacılık uygulamasını açıyoruz. Ziraat Bankası mobil bankacılık uygulamamızı açtıktan sonra hemen sağ alt köşede yer alan menü butonuna tıklıyoruz. Buradan para transferleri bölümüne geliyoruz. Bu menüden de başka hesaba havale eft seçeneğini tıklıyoruz. Yapacağımız işlem için havale yöntemi eskiden Ziraat Bankasında yoktu.

İninal kartın anlaşmalı olduğu bankalar arasında artık var ve o yüzden havale yöntemiyle para gönderebiliyorsunuz. Bunun için yapmanız gereken İBAN numarasını seçeceksiniz. Ziraat Bankasının peki biz bu iban numarasını nereden bulacağız, hangi ibana göndereceğiz bazen değişik değişik yorumlar geliyor.

Ziraat Bankasından İninal Karta Para GöndermeBu yabancı sizin ibanınız mı kendinize mi para gönderiyorsunuz? Gibi kesinlikle tabii ki böyle bir şey yok. Şu anda inialin resmi internet sitesinden ve burada sık sorulan sorular kısmında hemen havale ve eft ile İninal kartıma nasıl bakiye yüklerim sekmesi var, burada detaylı olarak bilgiler veriliyor. Ziraat Bankasının bulunduğu alana geliyoruz.

Orada hemen fotoğraf simgesi var. Biliyorsunuz bu yanlış yapmak istemiyoruz. Çoğumuz tek tek elle yazar biraz zor olabiliyor, karışık olabiliyor. Fotoğraf simgesine tıklayın. Bu da Ziraat Bankasının kolaylığı orada hemen galeriye basın İbanı oraya girin.

Bu iban numarası ile devam etmek istiyor musunuz? Der. Tamam deyin kendisi ad soyan kısmına İnial ödeme ve elektronik para hizmetleri aş olarak banka zaten bunu otomatik olarak yazıyor. Sizin ekstra bir alıcı ismi yazmanıza gerek yok. Zaten alıcı ismini yazabilseydiniz sizin de inial ödeme ve elektronik para hizmetleri aş’ye yazmanız gerekiyordu.

Kendi adınızıda yazmanız gerekecektir ama zaten Ziraat Bankası mobil bankacılık uygulaması bu işlemde sizin için otomatik olarak yapmış. Kayıtlı alıcı olarak ben şuan ekleyin. Devam diyin seçimi yaptıktan sonra ne kadar göndermek istiyoruz? 10 tl diyelim diğer ödemeler kısmı önemli değil, değiştiremiyorsunuz, diğer ödemeler olarak kalsın. Açıklama kısmı çok önemli açıklama kısmına ne yazacağım diye çok fazla soru geliyor.

Açıklama kısmına yazacağınız şey İninal kartınızın arkasındaki 13 haneli barkod numarası, açıklama kısmına 13 haneli barkod numaranızı giriniz. Devam tuşuna basıyoruz, işlerimizi kontrol ediyoruz. 53 Kuruş bir ücret kesintisi oluyor, bu eğer maaş müşterisi iseniz Ziraat Bankası maaş müşterisi iseniz bu hiç de olmayabilir ama herhangi bir maaş müşterisi değilseniz de 53 kuruşluk bir gönderim ücreti var onayla deyin ve işlem gerçekleşmiş oldu.

Dilerseniz dekont sekmesine tıklayarak dekontunu da alabilirsiniz. Yada e posta gönderebilirsiniz. Eğer benim söylediğim şekilde gönderimi yaparsanız hafta sonu olmasına rağmen paranız hesabınıza yansıyor. Burdan ile ve Ziraat Bankasına teşekkürlerimizi sunuyoruz. Umarım faydalı bi yazı olmuştur. Yazılarla ilgili tüm soru, görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmından bana iletebilirsiniz. Görüşmek üzere hoşça kalın, mutlu kalın.

Yorum Yaz

− 1 = 2