Ziraat Bankası Mobil Trafik Cezası Ödeme

Ziraat Bankası Mobil Trafik Cezası Ödeme

Kredi Coinsten hepinize merhabalar değerli arkadaşlar bugün sizlere Ziraat Bankası mobil bankacılık uygulaması üzerinden trafik idari para cezalarının nasıl ödendiğini anlatmaya çalışacağım. Tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içerisinde öderseniz yüzde 25 lik bir indirim kazanıyorsunuz. Fakat tebliğ tarihinden itibaren çoğu zaman cezalar sisteme düşmemiş olabiliyor. Bu nedenle beyanlı trafik cezası ödemeniz gerekiyor.

Peki beyanlı trafik cezası nasıl ödenir?

Hadi gelin hep birlikte bakalım.

Öncelikle mobil bankacılık uygulamamıza giriyoruz. Mobil bankacılık uygulamamız açıldı. Sağ alttaki menü tuşuna tıklıyoruz. Buradan ödemeler menüsünü seçiyoruz. Bu menüden trafik ödemeleri kısmını seçiyoruz. Trafik cezasına tıklıyoruz. Sayfalarda yer alan bilgileri dolduruyoruz.

Ziraat Bankası Mobil Trafik Cezası ÖdemeYazının başında belirttiğim gibi şu anda maliye sistemlerinden düşmüş aracınıza kayıtlı herhangi bir trafik cezası borcu bulunamamıştır diyebilir. Fakat biz bu yüzde 25 lik indirimi kaçırmamak için beyan ile öde kısmına tıklıyoruz ve sisteme düşmesini beklemeden kendi bilgilerimizi doldurarak ödemeye başlıyoruz. Bu bölümde bize tebliğ edilen trafik cezası tutanağındaki bilgileri sisteme girmeniz gerekiyor. Bu bilgileri hemen zarfın üzerindeki alt kısım da bulabileceğiniz gibi yine size tebliğ yapılan tutanağın içerisindeki ilgili alanlardan bulabilirsiniz.

Örneğin 288 tl’lik trafik cezamız var. Biz yüzde 25 lik indirimden faydalanıyoruz. Gecikme faiz yok indirim tutarı 172 tl ve toplam ödemeniz gereken tutar 216tl devam tuşuna basıyoruz ve ödememizi gerçekleştiriyoruz. Dilerseniz hem vadesiz hesabınızdan ödeyebileceğiniz gibi kredi kartınızdan da ödeyebilirsiniz. Onayla kısmına tıkladığınızda borcunuz kredi kartınızdan peşin olarak ödenmiş olacak. Umarım faydalı ve yararlı bir yazı olmuştur. Beğendiyseniz lütfen yorum yazarak bizlere destek olmayı unutmayın. bir başka yazıda görüşmek üzere hoş çakalın, mutlu kalın.

Yorum Yaz

57 − 51 =