Ziraat Bankası İpotekli ihtiyaç Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası İpotekli ihtiyaç Kredisi Başvurusu

Merhaba değerli arkadaşlar sizlere Ziraat Bankasının sağlamış olduğu ipotekli olarak ihtiyaç kredisinin ne olduğu ve bu kredinin faiz oranları ne kadar olduğundan bahsedeceğiz. Arkadaşlar yüksek miktarlarda kredi ihtiyacınız varsa bunu ipotekli olarak Ziraat Bankasında karşılayabilirsiniz. Ziraat Bankası bu kapsamda konut, işyeri ve imarlı arsa için ipotek olarak size kredi vermektedir. Ekspertiz değerine göre ve kasko bedeline göre bu miktarlar değişmektedir. Örnek vermek gerekirse konut için ekspertiz değerinin yüzde sekseni yani diyelim ki 100000 tl’lik bir konutumuz var. Expert isteğinde 80.000 tl’ye kadar ipotekli kredi kullanabilirsiniz. Aynı şekilde işyeriniz varsa bunun yüzde 71 yani 100000 tl’lik bir iş yerinin expertin yüzde 75 ini olarak kredi kullanabilirsiniz. Imarlı arsa içinde bu yüzde 50 dır. Yani 100000 tl’lik bir imarlı arsanın ekspertiz değeri varsa bunun için 50000 tl kredi kullanabilirsiniz.

Tabii bu experts değerleri arttıkça miktarlarda artmaktadır. Arkadaşlar bu imkanı Ziraat Bankası sizlere sağlarken 60 ay vadeli olarak bireysel ihtiyaç kredisi olarak vermektedir. Kullanacağınız kredinin faiz oranı ise Ziraat Bankası, ihtiyaç kredisi faiz oranı ile olmaktadır. Güncel olarak kredinin faiz oranlarını görmek için Ziraat Bankasının kredi hesaplamasını veya web sayfamızda yer alan oluşturmuş hesaplama tablosundan yararlanabilirsiniz.

Dediğim gibi tüketici kredisini burada seçtiğiniz zaman banka burada çalışanlar, emekli tüketici kredisi ve tüketici ürün paketi olarak 4 şekilde ayırdığını görmektesiniz. Çalışanın artısı dediğimiz zaman faiz oranı 0.98 olduğunu emekli olduğu zaman 0.98 oldu. Normal tüketici kredisi olduğu zaman 1.05 olduğunu görüyorsunuz.

Emekli olmanız sadece bu imkandan yani 0 98 yaklaşık 7-8 puan altında kredi kullanmanız için yeterli olmuyor. Maaşınız da Ziraat Bankasından alıyor olmanız gerekiyor. Arkadaşlar eğer bu şartlara uygun ise bu belirtilen faiz oranlarında kredi kullanabilmektesiniz. Peki bu kredi başvurusu internet üzerinden ne yazık ki olmuyor arkadaşlar ama kredisi çıkıp çıkmayacağına Ziraat Bankası normal kredi başvurusu yaparak zaten görebilirsiniz. Kredi başvurusunu banka şubesinden yapacağımız için başvuru dilekçesi yani kredisi kullanım sözleşmesini imzalamanız gerekiyor. Nüfus cüzdanı fotokopisi veya sürücü pasaport da olabilir. Arkadaşlar gerçek dahil olduğunuz ikamet belgesi ya da en son ödemiş olan herhangi bir faturada yeterli olacaktır. Düzenli gelir belgesi yani maaş bordrosu arkadaşlar bu kredi için olmazsa olmazlarındandır.

Daha sonra ipotek edilecek olan gayrimenkule ait tapu. Ve sonrasında teminatın yetersiz olduğunuzu zamanlar diye, yani gelir belgeniz yetersiz olduğu zaman sizden kefil isteye bilmektedir. İpotekli kredinin diğer avantajı ise şu arkadaşlar bilindiği gibi bankalar kredi kullanırken sizin kredi notunuz da çok önemlidir. Zaten direk kredi başvurusunda bulunacağınız zaman nüfus cüzdanınızı isterler ve TC kimlik numaranız da kkb yani kredi kayıt bürosu tarafından tutulan not ortalamanıza bakarlar arkadaşlar.

İpotekli kredi olduğu zaman işin biraz daha rengi değişmekte. Bu kredi notumuz çok fazla 0 olduğu zamanda çıkacak diye sizlere söz veremem ama düşük dahi olsa 1000 puanlarda filan dahi olmuş olsa bu kredi imkanından yararlanmanıza size hak sahibi yaparlar. Evet, değerli arkadaşlar Ziraat Bankası ipotekli kredinin ne olduğunu, nasıl başvuru yapılacağını ve faiz olanakları neler olduğundan bahsettik. Ayrıca sadece bankalar değil, devletin girişimcilere, esnafları ve çiftçilere sağlamış olduğu hibe desteklerinde aynı şekilde sizlere yazılı olarak paylaştığımı belirtmek isterim. Hoşça kalın sağlıcakla kalın.

Yorum Yaz

86 − 83 =