Ziraat Bankası İcralık İhale İle Satılan Tarla Ev İlanları

Ziraat Bankası İcralık İhale İle Satılan Tarla Ev İlanları

Merhaba değerli arkadaşlar bu yazımda Ziraat Bankası tarafından satışa sunan icralık tarla ve konutların nasıl ihaleye girerek satın alınır ondan bahsedeceğim? Bilindiği gibi Ziraat Bankası sadece bireysellere değil çiftçilerimize kredi imkanı sağlamaktadır. Sağlamış olduğu bu kredileri ipotek karşılığında vermektedir. Özellikle çiftçilerimize tarla ve konut ipotekli olarak vermektedir.

Ayrıca konut kredisinde bilindiği gibi satın alınacak konuta kredi taksitleri bitene kadar rehin konulmaktadır. Kredi taksitleri ödenmediği takdirde Ziraat Bankası icra memurları karşılığında rehin konulan tarla ve konutları satışa çıkartma hakkına sahiptir. Satışa çıkartmış olduğu tarla ve gayrimenkulleri ise satış noktası ziraatbank.com.tr adresinden sergilemektedir. Bu bağlantının adresini ben yazının altında sizlerle paylaşacağım ihaleye girmeden önce satın alacağımız tarlayı veya konutu ilk önce belirlememiz gerekiyor.

Bunun nedeni ise burada belirtmiş olduğum gibi muhammen bedelin yüzde altısını teminat olarak bankaya yatırmamızdır. Ziraat Bankasının ihale sitesine girdiğiniz zaman burada hızlı aramada ister tarla ister menkul seçimini yapabiliriz. Hatta burada görmüş olduğunuz gibi ihaleyle satılacak işyerlerini de görebiliriz. Şimdi yapmamız gereken bunun bedelini ve satın almayı düşündüğümüz arsa tarlaya ait olan tüm özellikleri bir yere yazmamız gerekiyor.

Yazmış olduğumuz özelliklere göre banka şubesine giderek yüzde 6 teminat bedelini ödememiz daha sonra ise satış şartnamesini imzalamanız ve bankaya eğer bireyselsek nüfus cüzdanımıza, şayet burada belirtmiş olduğum gibi tüzel kişiyseniz ticaret sicil tasdiknamesi ile şirket temsil yetki olduğunu gösteren yetki belgesini teslim etmemiz gerekiyor. Bu süreçten sonra ise sisteme girmiş olduğunuz cep telefonunuzu ve elektronik posta adresimize tekrardan buradaki ihale sitesinde görmüş olduğunuz sisteme giriş için şifre ve kullanıcı adını bize verecekler. Kullanıcı adı ve şifrenizi girdikten sonra sistem bizden tekrar yeni bir kullanıcı adı ve şifrenizi oluşturmanızı isteyecek.

Ziraat Bankası İcralık İhale İle Satılan Tarla Ev İlanlarıArkadaşlar bunları oluşturduktan sonra sistem bizi teklif vermek istediğimiz bankaya teminata yatırdığımız kategorideki ilana yönlendiricek bu zaman teklifimizi vermemiz için bize bir olanak sağlanacaktır. Arkadaşlar teklifimizi verdikten sonra ise bizim üzerimizde herhangi bir teklif gelmezse ihale bizde kalacak. Şayet gelirse bize sms ile bu bildirilecek ve 30 dakika içinde yeni bir teklif verme şansı bize sağlanacaktır. Tekrar teklif verir ve ihaleyi kazanırsak bu sefer satış işlemleri için bize 7 günlük bir süre verilecek.

7 İş günü içinde ki süreçte geri kalan ödememizi yapmamız gerekiyor. Burada tarla veya evi kredili bir şekilde satın alabiliriz bunun için. Satın almak istediğimiz tarlanın veya konutun yüzde 25 bedelini peşin olarak ödememiz gerek. Geri kalanı ise tarlalar için 60 ay bireysel tüketici kredisinden konut içinse 125-180 ay konut kredisi imkanlarından yararlanabiliriz. Evet, arkadaşlar sizler için Ziraat Bankası’nın icra yoluyla satışa sunmuş olduğu konut, gayrimenkul ve tarlaların nasıl ihaleye girip satın alınacağından bahsettim sağlıcakla kalın hoşça kalın.

Yorum Yaz

2 + 3 =