Ziraat Bankası İcralık Ev İhalesine Nasıl Katılabilirsiniz?

İcralık Evler Nereden Nasıl Alınır?

Merhaba değerli arkadaşlar bugün sizlere Ziraat Bankasının satılık, icralık gayrimenkullerin nereden görebiliriz, nasıl teklif verebiliriz, ne gibi şartları var? Bunlardan bahsedeceğim. Öncelikle şunu bilmenizi istiyorum, Ziraat Bankası satılık gayrimenkuller için 2 tane sayfa oluşturmuş, bir tanesi ilanların yer aldığı sayfa bir diğeri de ihale giriş sayfası.

Bunun bağlantısını yine bu yazının altında verdim bu bağlantıya tıkladığınız zaman Ziraat Bankası tarafından satılık olan bütün gayrimenkullerin listesini görebiliyoruz.

Ayrıca burada ilk filtrelerini kullanarak da satın almak istediğiniz illerdeki bütün icralık evleri görebilirsiniz.

Ben nereye bakacağımı Eskişehir bakacağım çünkü eskiye yakın bir yerde oturan bildiğiniz gibi hiç ilçelerine girmeden bile satılık Eskişehir’deki. Evleri görebiliyoruz. Ne kadar muhammen bedeli 225000 lira 255000 lira 290000 tl olarak göstermiş. Yine evi tıklayarak üzerine bağlantının burada detayları da görebilirsiniz burada geçici teminat tutarı dediği buna değinmek istiyorum. Bu çok önemli. Muhammen bedeli olan yüzde altısının fiyatıdır. Yani bu geçici teminat tutarının bir kere ihaleye girmeden önce banka şubesine yatırmanız gerekiyor. Hazır o noktaya gelmişken ihaleye nereden nasıl katılabiliriz? Bundan bahsedeceğim.

Ziraat Bankası İcralık Ev İhalesine Nasıl Katılabilirsiniz?Bu bedeli yatırdığını zaman ihale numarasını söyleyerek bu bedeli banka şubesine yatırdıktan sonra oradaki görmüş olduğunuz bedeli yatırdıktan sonra banka şubesi size ihaleye giriş için dedim ya 2 tane sayfa oluşturmuşlar diye diğeri de ihale sitesi oraya tıklıyoruz. Arkadaşlar direk ilgili alana teklif ver kısmına geçiş yapabiliyorsunuz, burada teklif ver dediğimiz zaman giriş yapmamız gerekiyor. Burada dediğim gibi yüzde altılık bedelini gösteriyor, ilk önce sisteme giriş diyoruz. Kullanıcı ve şifrenizi yazıp ben robot değil dediğimiz zaman orada teklifler otomatik olarak aktif hale gelmiş oluyor. Burada belirtilen muhammen bedelin üzerinde bir teklif vermemiz gerekiyor. Yani bu daha başlangıç bedeli başlangıç bedeli ne kadar 255bin 256000 lira teklif verebilirsiniz. Teminatı da yine burada yazıyor.

Daha sonra teklifiniz değerlendiriliyor. Eğer teklifinizi geçen herhangi bir başka bir kişi yok ise size konutu satın almak için imkan sağlanıyor. Ama son 30 dakika bunu şartnamelerde falan gösteriyoruz. Son 30 dakika kala ihalenin bitmesine birisi teklifinizi geçerse size bildiriyorlar. Teklifiniz geçilmiştir. Teklifiniz geçildiği için size 30 dakikalık bir mola bir şansı veriyorlar. Bu 30 dakika içinde tekrardan teklifinizi yenileye biliyorsunuz, ayrıca icralık olarak ev alacaklara şöyle bir şekilde Ziraat Bankası yardımcı oluyor, konut kredisi kullanma imkanı sağlıyor. Ziraat Bankasının bildiğiniz gibi konut kredisi 180 ay vadeli şuan için vardı O faiz oranı 0,99 c arkadaşlar günlük yani o gün başvuru yaptınız. Onaylandı kredi kullanmak istiyorsunuz faiz oranı kaç ise o faiz oranından geri kalan miktarın 180 ay vadeli olarak Ziraat Bankasından kullanabilmektesiniz.

Bu krediyi kullanırken yine kredi kullanma şartlarına sahip olmanız gerekiyor. Bunlardan bir tanesini kredi notunuzun sıfırlar da riskli tablolarda yer almaması gerektiği, ikincisi ise dikkat edilmesi gereken kredinin aylık taksit ödemeleri maaşınızın net hane geliri daha doğrusu çünkü çocuğunuz size çalışıyordur sizinle beraberdir. Aile ferdi olarak eşinizle beraber çalışıyorsunuzdur. Bunlar hane geliri olur arkadaşlar. Hane gelirinizin yüzde 75 ini taksit ödemesinin geçmemesi gerekiyor.

Arkadaşlar bu da oldukça mantıklı ve oldukça fazla bir oran bana kalırsa, bu arada sadece icradan ihale üzerinde konut, ev daire, satılık işyeri satmakla kalmıyor. Burada belirtmiş olduğum gibi sitemizin yine bağlantıları mevcut. İkinci el satışlarında ihale olarak ve tarla bu çiftçilerimiz için oldukça ilgi çeken bir nokta tarla satışlarında ihale özürlü üzerinden satış sağlamaktadır arkadaşlar. Sağlıcakla kalın hoşçakalın.

Adres https://e-satis.ziraatbank.com.tr/gm-index.intengo?cid=5022157

Yorum Yaz

+ 19 = 22