Ziraat Bankası Dijital Kredi Başvurusu

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere Ziraat Bankasının dijital kredi imkanlarından bahsedeceğiz. Bu imkanların konu başlıkları ise başvuru şartları nedir, nasıl yapılır ve faiz oranları ne kadardır? Şimdi isterseniz ilk önce dijital kredinin Ziraat Bankası üzerinden isteyenlerden başvuru şartları neler olduğuna değinelim. Evet paylaşmış olduğum gibi dijital kredi başvurusunda bulunacakların temel olarak 3 tane şarta sahip olması gerekiyor. Bu şartların içinden bir tanesi yalnız bunu da belirtmiş olduğum diğer bankaların hiçbirinde görmedim. Böyle niye büyük ağır bir şart koydu banka onu da anlamıyorum.

Yani en önemli şartların başında Ziraat Bankası maaş müşterisi olmanız gerekiyor. Evet arkadaşlar maaş müşterisi değilseniz. Yani emekli maaşı veya işte çalışmış olduğunuz işletmeden ya da memur maaş müşterisi değilseniz, dijital kredi başvurusu Ziraat Bankası üzerinden yapamıyorsunuz. Bunu ilerleyen zamanlarda nasıl yapılacağını gösterirken ben maaş müşterisi olmadığım için bana verilen hata da sizlerde göreceksiniz. Arkadaşım hem maaş müşterisi değilsiniz, ne yapacaksınız? O zaman illa dijital kredi kullanmak istiyorum. Gidin Akbank’tan kredinizi alabilirsiniz. Maaş müşterisi olmasanız bile oluşturacağınız bir mevduat hesabından bu krediyi kullanabilirsiniz.

Arkadaşlar ikinci aranan şart ise bütün kredilerde olduğu gibi kredi notu arkadaşlar kredi notunuz. Eğer 1200 altında ise dijital Ziraat Bankası dijital kredisi başvurunuz olumlu sonuçlanmaya bilir arkadaşlar üçüncü aranan şart ise kredi kullanım limitiniz. Yani şimdi insanların çoğu şöyle biliyor, ben bir tane ihtiyaç kredisi kullandım bir kullanamam diye yok öyle bir şey yok işte. Maaşınız 5000 liradır. 10 bin liralık 20000 liralık kredi kullanmışsınızdır vardır devam ediyordur. Yine kredi kullanabilirsiniz arkadaşlar Kiralık yeriniz varsa hane gelirinizin yüzde 50 sini karşılıyorsa zaten sorun yok arkadaşlar. Bu 3 temel şarta eğer uygun iseniz Ziraat Bankasının dijital krediden yararlanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Dijital Kredi BaşvurusuPeki kredi faiz oranları kaç bu değişiyor? Arkadaşlar şimdi ben faiz oranlarını söyleyemem ama sizin ne olduğunu kendinizin bulma yönteminden bahsedebilirim. Onun için ne yapacaksınız? Google, Ziraat Bankası ve kredi hesaplama dediğiniz zaman size uygun dijital kredi emekli artısı veya çalışanın artısı ikisi de aynıdır zaten. Çünkü çalışan artık dedi. Yani bizden maaş alanlar emeklinin artısı normal kredi faiz oranına kadar yüzde 0.46 filan daha düşük olduğu aşikar.

Başvuruyu nasıl yapabiliriz? 2 şekilde yapabiliyorsunuz arkadaşlar bunun üçüncü bir şekli yok. Ziraat Bankasına ait mobil uygulamasını cep telefonunuza indirin ya da Ziraat Bankası’nın resmi internet sitesine girdikten sonra sağ üst köşede göreceğiniz internet bankacılığı bölümüne girip.

Orada bireysel bölümüne girip giriş yapmanız yeterli oluyor. Peki nasıl giriş yapabilirsiniz? Bundan biraz bahsedelim. Mobil veya internet sitesi üzerinden giriş yaptıktan sonra TC kimlik numaranız ve şifrenizle girmeniz lazım zaten Ziraat Bankası maaş müşterisiyseniz şifreyi buradan alabilirsiniz arkadaşlar, şifremi unuttum veya hemen başvur diyerek karşınıza çıkacak olan formu, kimlik numaranız telefon numaranız, güvenlik kodu ile cep telefonuna bir şifre girip sonra kart bilgilerinizi girerek cep telefonunuza giriş için şifre oluşturabiliriz ya da bankaya gittiğiniz zaman işte emekli maaşınızı aldığınızda, ya da herhangi bir iş için gittiğiniz zaman bireysel müşteri hizmetlerine internet bankacılığını kullanmak istiyorum dediğiniz zaman size anında TC kimlik numaranızı söylediğinizde şifrenizi oluşturabilirsiniz.

Evet. Giriş yapmamız gerekiyor arkadaşlar ne yapacağız buraya tc kimlik numaramızı ve bize ait oluşturulan şifre ile giriş yapmamız gerekiyor.

Yani dijital kredi için yazının başında da bahsettiğim gibi başvuru yapacak kişilerin muhakkak, Ziraat Bankasından emekli veya maaş herhangi bir maaş müşterisi olması gerekmektedir. Ondan sonra başvurunuz saniyeler içinde kredi notunuza göre şartlarda yine belirtmiş olduğum gibi değerlendirip onay alır.

Yorum Yaz

− 5 = 1