ZBorsa Ziraat Yatırım Borsa Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Hepinize merhabalar değerli arkadaşlar bu yazımızda size Ziraat Yatırım’ın zborsa uygulaması üzerinden borsa işlemlerinin nasıl yapıldığını hisse senetlerinin nasıl alınıp satıldığını anlatmaya çalışacağım. Evet, öncelikle hemen telefonumuza z borsa uygulamasını indiriyoruz. Google playstore ya da appstore dan z borsa uygulamasını indirebilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra hemen karşımıza sade bir ekran geliyor.

Buradan hesabım sekmesine basıyorsunuz. Müşteri numaranızı TC kimlik numaranızı bilmiyorsanız TC kimlik numaranızı ve parolanızı yazıyorsunuz. Parola ile ilgili en küçük bir bilgi verelim, eğer parolanızı unuttuysanız, ya da ilk kez alacaksanız. Ziraat yatırımdan müşteri hizmetlerini arıyorsunuz ve onlar size gerekli yardımı yapıyorlar, paralarınızı sms olarak cep telefonunuza gönderiyorlar.

ZBorsa Ziraat Yatırım Borsa Uygulaması Nasıl Kullanılır?Hadi şimdi parolanızı girin ve işlem yapmaya başlayalım. Risk bildirimini onaylıyoruz devam diyoruz. Tek kullanımlık sms gelecek telefonumuza onu girdikten sonra artık uygulamamızı kullanabiliriz. Öncelikle Ziraat mobil bankacılık uygulamasından Ziraat yatırım yani z uygulamamıza para göndermemiz gerekiyor.

Bunun için ne yapacağız? Hemen Ziraat mobil açıyoruz. Ziraat Bankası mobil bankacılık uygulamamızı açtıktan sonra menü tuşuna basıyoruz. Buradan yatırımı tıklıyoruz, ardından da zborsaya tıkladıktan sonra burada karşımızda 2 tane şuan bizim kullanacağımız bölüm var. Birisi Ziraat hesabından Ziraat borsa hesabından para çek bir yerde Ziraat zborsa hesabına para yatırır. Biz öncelikle para yatıracağız. Çünkü borç hesabınızda paramız yoktu, hesabımızı seçtik. Buradan hangi hesabınız varsa birden fazla hesabınız varsa o hesabı seçiyoruz.

Örneğin 30 tl varmış, hepsini göndereceğiz. Açıklama kısmına bir şey yazmasanız da olur. Onayla dediğiniz anda işlem tamamlandı. Sol üst köşedeki sekmeye tıkladığınızda bir düzenleme ekranı gelecek, ekranın karşınıza istediğiniz seçenekleri ekleyebilirsiniz, istediklerini de çıkartabilirsiniz. Ben örneğin altının gramı eklemiştim.

Dolar ve altını da takip edebilirsiniz. Buradan ayrıca 10 adet hisse senedine kadar hisse senedini ücretsiz olarak anlık olarak takip edebilirsiniz. E bordro uygulaması üzerinden en yukarıda BİST 100 endeksi koyun altına dolar bunun altına da altını koyun. Bu şekilde hem bist düzenlemesini hem doları hem de altını aynı ekran üzerinden takip edebileceksiniz ayrı ayrı uygulamalar kullanmanıza gerek yok.

Yorum Yaz

86 − = 82