Vergi Borcu Olanlar Kredi Çekebilir Mi?

Vergi Borcu Olanlar Kredi Çekebilir Mi?

Arkadaşlar herkese merhabalar kardeşlerim, vergi borcu olan birisi kredi çekebilir mi konu bu, evet vergi borcu olan birisi kredi çekebilir. Ancak şöyle bir şart var, borç belli bir limitin üzerinde ise ve siz bir kobi iseniz bir esnaf sanız direk kredi hesabımıza geçtikten sonra otomatik e haciz koyulması riski var ve bu oran yüzde 70 civarında, duyulduğu an vergi dairesine gidip o borcu anında yapılandırmazsanız belli bir süre sonunda o hesaptaki para vergi dairesine ibraz olarak kaydedilir ve o borç sizden her şekilde tahsil edilme yoluna gider.

Bireysel tarafta vergi borcu olan birisi için örneğin trafik cezası, geçiş ücretleri ve diğer ücretler ile alakalı olarak da şöyle bir durum var, örneğin 10000 tl bireysel tarafta Denizbank’tan kredinin onaylandığını düşünelim. E haciz varsa hesaplarımızda onaylanmış olan bu kredi tam bankada kullandırım esnasında direk otomatik redde düşer.

Vergi Borcu Olanlar Kredi Çekebilir Mi?Konuyu toplamak gerekirse vergi borcu olan birisi kredi çekebilir. Ancak borç belli bir limitin üzerinde ise kredi hesabına atılsa da sistem otomatik olarak gördüğü için bunu direk hesaba e haciz gelir? Yani sizin bankadan kredi kullandığınız otomatik olarak vergi dairesine bildirilir arkadaşlar. Bundan dolayı siz siz olun vergi borçlarınız varsa bunları yapılandırmadan herhangi bir kredi kesinlikle kullanmayın.

Banka bu krediyi verir ancak otomatik olarak e haciz devreye girebilir. Vergi borcu olanların önümüzdeki haftalarda gelecek olan yapılandırmalarda borçlarını kesinlikle yapılandırması gerektiğinin de altını çizerek söylemek istiyorum. Arkadaşlar hangi bankadan olursa olsun banka fark etmez. E haciz Türkiye’deki bütün bankalara otomatik olarak yapılan bir haciz sistemidir. Sizin TC kimlik numaranız Türkiye şartlarında bütün bankalarda kayıtlı olduğundan dolayı düğmeye bastığınız an, haczedile biliyorsunuz. E haciz kamu alacakları için yapılan bir sistemidir.

Sizin hesaplarınızda 10 lira dahi görse o blokajı yapmakla mükelleftir. Yani vergi borcu olan birisi için bankalardan kredi onaylanır ama hesabına geçtiğinde e haciz tehlikesiyle karşı karşıya gelir. Değerli arkadaşlar belki borcu olan birisi kredi kullanabilir. Bunda herhangi bir sorun yok, tabi belli bir limitlerin üzerinde vergi dairesine borcu varsa bu kesinlikle ve kesinlikle çok büyük bir sıkıntı yaratır. Böyle bir sıkıntıya düşmenizi hiçbir zaman istemem. Hayırlı günler dilerim.

Yorum Yaz

22 − = 19