Varlık Yönetim Şirketi İbraname Vermezse Ne Yapmalısınız?

Varlık yönetim şirketi ibraname vermezse ne yapmalısınız?

Varlık yönetim şirketleri ile ilgili şikayet sitelerinde herhalde en çok şikâyet gören konu borcunu ödeyen kişilerin talep etmelerine rağmen ilgili şirket tarafından kendilerine herhangi bir ibraname verilmemesi hakkını arayan kişiler bu şekilde rahatsızlıklarını ve mağduriyetlerini dile getirerek, varlık şirketi yöneticilerinin kendilerine ulaşmalarını sağlayan sorunlarını çözebilir. Ancak şikayet platformunu kullanmayan. bir çok borçlu açısından ne yazık ki mağduriyet devam ediyor.

Varlık Yönetim Şirketi İbraname Vermezse Ne Yapmalısınız?

Burada sorulması gereken ilk soru ibraname verilmediğinde ne olur sorusu? Halbuki nasıl ilgilenmemiz gereken husus a alacak şirketi avukatı tarafından dosyasına tahsil harcı yatırılarak infaz edilmiş olmasının gerektiğidir. Çünkü dosyanız tırnak içinde belirtiyorum. Haricen tahsil olarak infaz edildi ise hem borcunuzu ödemiş olduğunuz kabul edilir hem de dosyanızın icra dairesinden. E-devletten ve her yerden aynı anda düşümü gerçekleşir. Dolayısıyla tekrar söylüyorum, üstünde durmanız gereken nokta borcunuzu ödedikten sonra dosyanızın gerekli tahsil harcının yatırılarak infaz edilmesidir.

Bunun için avukatın dosyaya haricen tahsil bildirimde bulunması yeterli olacaktır. Siz kendiniz de buradan itibaren gidip harcını yatırarak dosyanızın infazını gerçekleştirebilirsiniz. Şimdi asıl sorumuza gelelim, ödeme yapmanıza rağmen. Hem ibraname vermeyen hem de ödemeleri dosyanızla bildirmeyen varlık yönetim şirketine karşı nasıl bir yol izlememiz gerekir? Bu sorunun cevabı bankacılık düzenleme ve denetleme kurumu dur.

Zira varlık şirketleri bddk tarafından denetlenirler. Yaşadığınız sorunla ilgili kuruma şikâyet yoluyla bildirirseniz kendileri de derhal alacak şirketinden konuyla ilgili cevap talep eder. Zaten varlık şirketine bddk tarafından böyle bir soru gelirse. Sizin sorununuzu anında çözeceklerdir. Bunu neden söylüyorum? Çünkü baştan sonra buraya bağlılar ve eğer yapılan şikayetler yüksek oranda hele de aynı konuya yönelik olursa kurum tarafından varlık yönetim şirketine mutlaka gerekli yaptırımlar uygulanır.

Yorum Yaz

13 − = 9