Temassız Kartlar – Temassız Kart Nedir? Hangi Kartlar ila Temassız Alışveriş Yapılır

TEMASSIZ KART İLE ALIŞVERİŞ NASIL YAPILIR

Arkadaşlar merhaba bugün temassız özellikli kredi kartı ile alışveriş nasıl yapılır? Temassız özelliği nedir ona bakacağız. Şimdi kredi kartlarının bazıların da temassız özellikleri var. Özellikle görseldeki işareti gördüğünüz katlarda bu özellik bulunmakta. Bu işaret yoksa temassız alışveriş yapamazsınız. Bu ay işaretine benzer işareti olması lazım. Bu işaret olan kartlarımız da belli bir limit dahilinde temassız alışveriş yapabiliyorsunuz.

Posa yaklaşık olarak bir santim falan bir yaklaşma mesafesi istiyor bu kartlarınız, bankalar en son limitleri 250 tl ye kadar olan alışverişleriniz de post cihazında da temassız alışveriş özelliği varsa temassız alışveriş yapabiliyorsunuz ve bu niçin önemli.

Temassız Kartlar   Temassız Kart Nedir? Hangi Kartlar ila Temassız Alışveriş YapılırŞu günlerde özellikle dokunma veya tuşlara değmekle bulaşma riski arttığı için temassız özellikli kartlar şu anda revaçta. Temassız özellikli kartınız yoksa bence herhangi bir bankadan başvurabilirsiniz.

Kullanım gayet kolay oluyor 50 tl, 100 tl, 250 tl olan herhangi bir alışverişinizde hiç dokunmadan başkasına kartınızı vermeden şifre girmeden alışverişinizi yapabiliyorsunuz.

250 tl üzerindeki bir alışverişinizde ise sizden şifrenizi isteyebilir, ama 250 tl olan alışverişlerde şifre istemez. Rahatlıkla temas etmeden hiçbir yere dokunmadan bu özelliğinden yararlanabilirsiniz.

Faydalı bir özellik tavsiye ederim. Pos cihazının üstüne herkesin dokunduğunu düşünürseniz bu günlerde özellikle gayet faydalı bir özellik, kartlarınıza bir bakın üstünde görseldeki işarete benzeyen işaret varsa bu özelliği kullanın. Yoksa herhangi bir bankadan başvurup böyle bir kart elde ederseniz iyi olur diye düşünüyorum.

Yorum Yaz

56 + = 63