Özel Fastane Fazla Alınan Ücretleri Nasıl Geri Alabilirsiniz?

Fazla fark ücreti alan hastanelere karşı ne yapmanız gerektiğini biliyor musunuz?

Malumunuz özel hastanelerin sayısı ve verdikleri hizmetin kalitesinin artması tercih sebebi olmalarını sağladı. Artık mümkün mertebe tüm vatandaşlarımız sosyal güvenceleri olsun olmasın. Hemen her mahallede bir tane olan özel hastanelere gidiyorlar.

Tabi bunun da devlet hastanelerine göre bir fark ücreti var ve bu ücret haliyle bazı tedavi durumlarında uygulanıyor. Işte o fark ücretinin tam olarak ne kadar olduğunun özel hastane tarafından mutlaka ama mutlaka hastanede görülebilecek. bir yere asılması ve bu konu hakkında bilgilendirilmeniz gerekir.

Kaldı ki bu yükümlülükleri yerine getirmeyip sizden fazla fark ücret almış olan özel hastanelerden ödediğiniz fazla tutarı geri alabilirsiniz.
Özel Fastane Fazla Alınan Ücretleri Nasıl Geri Alabilirsiniz?

Bunun için size önereceğim ilk yol öncelikle hasta haklarına ve tabii devamında. Hastane müdüriyeti ne? Yazılı olarak başvuru yaparak fazla fark ücretinin size iade sini talep etmeniz olacak.

Şayet başvurunuz reddedilirse veya birkaç gün içerisinde cevap alamazsanız bu durumda da hastanenin bulunduğu ildeki il sağlık müdürlüğüne başvuru yapabileceğiniz gibi ödediğiniz fazla tutara bağlı olarak tüketici hakem heyetine veya tüketici mahkemesine de başvurabilirsiniz. Hakem heyeti veya tüketici mahkemesi ile ilgili videolarımız. Bu konuda yapacağınız başvuruda size mutlaka destek olacaktır.

Yorum Yaz

69 − = 60