Kripto Paralar’dan Günlük Al-Sat Yaparak Para Kazanmak

Hepinize selamlar, sevgiler arkadaşlar, umarım iyisinizdir keyfiniz sağlığınız yerindedir. Geçtiğimiz yazıda trader mısın yoksa yatırımcı mısın diye bir yazıydı. Bu yazı biraz daha traderların özellikle marj intro ile ilgilenen arkadaşları ilgilendiriyor. Ne demiştik? bir trader en iyi seviyede teknik analiz bilmesi gerekir demiştik. Ancak sadece teknik analiz yetmez. Bunun yanında iyi bir strateji ile harmanlamanız gerekir. Şöyle söyleyeyim, bu piyasada ben hiç teknik analiz bilmeyen ya da çok az teknik analiz bilip çok iyi paralar kazanan insanlar da tanıyorum.

Yine aynı şekilde a’dan z’ye teknik analiz edilip çok iyi teknikleri kullanan ancak para kazanamayan birçok insan tanıyorum. Yani işin özeti iyi bir teknik analizin yanında iyi bir strateji bilmek zorundasınız. Risk yönetimi, sermaye yönetimi ondan sonra psikoloji yönetimi, duygusallık bunlar gibi birçok konuyu strateji haline getirmek, disiplinli bir şekilde prensipli bir şekilde uygulamak kullanmak zorundasınız.

Aksi halde gerçekten duygularımıza yenik düşüp bir kazanıp, 2 kazanıp, üçüncüsünde hepsini verme ihtimaliniz söz konusu. Şimdi ben bu yazıyı neden yazıyorum? Nice trader telegram grubunda ve twitter adresinde ben bu stratejiyi zaten sizinle paylaştım. Ancak izleyenler olabilir. Biz ekip olarak 3 yıldır tam zamanlı olarak trade ile uğraşıyoruz ve hepimizin belli seviyede acı, tatlı, inanılmaz derecede tecrübeleri oldu ve çoğunlukla inanın ki çok büyük paralar kaybedilecek yapılan hataların sonucunda.

Kripto Paralardan Günlük Al Sat Yaparak Para KazanmakEdindiğimiz tecrübeleri harmanlayarak ekip olarak günlerce haftalarca bu stratejiyi çalıştık ki topluluğa bir faydamız olsun. Bu piyasalarda para kaybetmeden belli tecrübeler edinmek gerçekten çok zor. Hatta para kaybetmek inanın ki çok kıymetli bir tecrübedir. Dolayısıyla bir tarafta her şeyini kaybedip geri dönülmez bir yola girmek var. Öte yandan da o başınıza gelebilecekleri düşünebileceğiniz hataları bilip kaybınızı minimal derecede yaşayabilmek var.

Yani umarım herkesin edileceği acı tecrübe kayıplarını telafi edilebilecek kayıplarla oluşur. Biz inanın gece gündüz strateji değiştirerek işte bunu yanlış yapmışız. Hani burada daha çok hataya düşüyoruz, ya da bunu yaptığımız zaman daha az zarar ediliyor, ya da bu yapıldığı zaman daha faydalı sonuçlar veriyor diyerek enine boyuna günlerce haftalarca madde madde değiştire değiştire yazdık.

Ben bu maddeleri burada size bir yazı olarak anlatmayacağım sitede gün ve gün paylaşacağım. Çünkü gerçekten uzun maddeler var, onları zamanla daha iyi anlayabileceğini düşünüyorum herkesin. O maddelerden stratejiden bir şekilde pozitif faydalanacağını düşünüyorum ve umuyorum çünkü hepimizin çok düştüğü hatalar var. Onların içerisinde size en çok okunan, en çok etkileyen ya da en zayıf olduğunuzu düşündüğünüz maddeyi lütfen alın başınıza koyun. Kendinize çok dikkat eden bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

Yorum Yaz

96 − = 91