Kredi Puanı Yükseltme Önerileri – Kredi Alamıyorum Ne Yapmalıyım?

Arkadaşlar herkese merhabalar çok hareketli bir gün geçirdim bugün malum genel müdürlükler vs. Bankalara git gel zor bir gündü açıkçası sizlere öncelikle söylemek isterim ki krediler herkese çıkmayacak diye bir şey yok. Bunu söyleyenlere lütfen sağda solda söylenenlere itimat etmeyin. Genelde zaten bu tip haberleri ve varlık yönetim şirketlerine binlerce lira borcu olan ve arkasından kesinlikle ve kesinlikle arayıp sormayan kişilerin yaptıkları aşikar ortada.

Sizlere bu yazıda öncelikle birkaç ipucundan bahsedeceğim. Öncelikle mevcut kredi kartlarımızın limitleri ile alakalı bir bilgi vereceğim. Bir kredi kartının limitini sonuna kadar kullanmak sizin borç limit oranı dengesini mahfetmeniz anlamına geliyor. Kredi notunun çok hızlı yükselmesini isteyen birisi mevcut kredi ürünlerinin limitlerini sonuna kadar değil yüzde ellisinden daha aşağı bir rakamlarda kullanması gerekiyor. Ayrıca bunlara ilaveten sürekli kredi başvurusunda bulunmak, kişinin kredi notunu da büyük miktarda düşürüyor arkadaşlar.

Kredi Puanı Yükseltme Önerileri   Kredi Alamıyorum Ne Yapmalıyım?Şunu da bilmenizi istiyorum, mevcut kredili ürünlerin ödeme performanslarını yaparken tam günlerinde ödemeye özen gösterin. Öncesinde ödemeniz veya sonrasında ödemeniz sizlere çok artı veya fazladan bir eksi getirmeyecektir. Diğer söyleyecek olduğum şey kredi kartı aidatları ile alakalı, bankalar sürekli sizleri rahatsız edebilir. Kredi kartları ile alakalı olarak bu aidatların sözleşmede artık var olduğunu bilmenizi istiyorum. Eskiden bir telefonla geri alınabilen bu aidatların şu günlerde özellikle son bir yıl içerisinde artık geri alınamadığını altını çizerek söylüyorum, geri alınamazsa bile bankalar müşteriden olmamak için puan sisteminin getirdiklerine vurgu yapıyorlar unutmayınız.

Puan sistemi müşterinin bonus olarak kullanabileceği şekilde, kredi kartına yüklenen bir puanlama yani bu bonusları alışverişlerde kullanabiliyorsunuz. Arkadaşlar yüksek oranda kredi kartı aidatları ile karşılaşıyorsanız hemen müşteri temsilcisini arayıp kredi kartını iptal ettireceğinizi söylemenizin ardından kredi kartınızın size ait olarak iade edilmesinin söz konusu olmadığını ancak. Bunu bir bonusla bir puanla çözebileceklerini bildireceklerdir. Sizde bunları alışverişte kullanarak aslında aidatı geri almış olursunuz.

Diğer konuya gelelim, kredi kartının son ödeme tarihinden önce ödenmesi kesinlikle ve kesinlikle çok büyük bir artı getirmiyor. Kredi kartının hesabı kesim gün içerisinde son gününden bir gün önce. Kredi kartını dönem borcunu ödemenizi tavsiye ediyorum. Kredilerde böyle, kredilerde özellikle gününü bir gün dahi geçmeyecek. Girdiğinizde findekste bir günlük gecikme ile bir aylık gecikme aynı şeye tekabül eden arkadaşlar o yüzden gününden önce, yani bir gün önce kredilerin ve kredi kartlarının borçlarını kesinlikle ödeyin.

Diğer konuya geçelim, fazla sayıda olumsuz başvurunun getirdiği diğer sıkıntılardan birİ, kredi başvurusu yaptınız onaylanmadı. 15 Gün sonra bir başvuru daha yaptınız yine onaylanmadı. Diğer üçüncü başvurunuz otomatik renklere sebep olacaktır. Bunu hiçbir zaman unutmayın. Kredi kartı başvurusu için de aynı şeyler geçerlidir. Sürekli başvuru yapmak, kredi notunu düşürdüğü gibi bankalardaki imajınızı zedeler, arkadaşlar bunu aklınızdan çıkarmayın.

Lks dediğimiz bir sistem vardır. Şimdi bu konuya geleyim. Lks limit kayıt sistemi, yani sizin müşteri limitinizi belirleyen limit kayıt sisteminin kısaltılmış hali. Bir iğer hususta kredi borçlarımızı en az bir gün önce ödemek, düzenli ödeme yapan ve otomatik ödeme talimatları veren müşteriler, bankalar da daha gözde müşteriler dir. Neden herkes şunu yanlış biliyor, banka borcunu ödeyeni sevmez, bu saçma düşünceye aklınızdan çıkarın. Banka borcunu ödeyeni sever, banka senin 100.000 liralık borcunu kalkıp varlık yönetim şirketine 5000 liraya satmaya meraklı değil.

Sen bütün ödemelerini zamanında yaparsan bankanın en sevdiği en gözde müşterisi olursun. Yani ben ödemelerimi aksatayım, ne olursa olsun beni çok sevecek diye bir şey yok arkadaşlar. Bugünlük bu konularda aklıma gelenler bunlar. Bunun gibi birkaç böyle pratik bilgi amaçlı yazılar gelecek. Sağlıcakla kalın allaha emanet olun kesinlikle ve kesinlikle destek kredileri için umudunuzu kaybetmeyin. Özellikle söylüyorum ki destek kredileri şuan bekleyen kişilerin yüzde 60na verilecek ama kimlere bu krediyi gerçekten ödeyeceğine kanaat getirdikleri kişilere verecekler.

Yorum Yaz

95 − 93 =