Kredi Kartları Kredi Notunuzu Nasıl Düşürür

Arkadaşlar herkese merhabalar bugün çok önemli bir detay hakkında bilgi vermek istedim sizlere kredi kartı borçlarımız geliyor. Örneğin ne kadar geldi 5000 tl geldi. Asgarisi ne kadar? Dönem borcunu ödeyemiyoruz, bazen sıkıntı yaşıyoruz. Hepimizin başına gelen doğal bir durum 5000 tl’nin askeri işte yüzde 20 de olsa 1.000 tl geldiğini düşünüyorum. Rakamları takmayın kafaya rakamsal olarak düşünmeyin sadece benim anlatmak istediğim bir nokta var, oraya odaklanın. 5000 tl’nin 1000 lira asgarisi geldiğini düşünüyorum, 1.000 liraya gidip yatırdık gücümüz yok, sıkıntı var açmak için kredi notumuz bozulmasın. Aman şu olmasın bu olmasın 1000 lira yatırdık. Öbür ay 1000 lira daha yatırdık veya 1200 yatırdık faiz ile geldi. Bu sefer öbür ay da yine faiz yükseldi 1.400 yatırdık 3 kere askeri ödedik.

Otomatikman kredi kartı nakit avansa kapandı bankaların gözünde yavaş yavaş küçülmeye başladık. Askeri yatırmak sürekli askeri yatırmak kredi notunu bozuyor. Bunu özellikle belirtmek istiyorum. Artık bankaların gözünde de yavaş yavaş küçülme başlıyor. Bankalar sizden daha büyük yapısal varlıklar falan filan bir önemi yok. Siz daha önemlisiniz. Bu söylediğimi yanlış anlamayın sadece bankaların kredi likitite yönünden küçülüyorsunuz. Yani onların gözünde devam edelim dönem borcunu ödiyemedik askerini özlediniz. Peki elinizde para geçti, hadi ben şunun tamamını ödeyip tamamını ödeyeyim ama gitti 1000 lira daha yatırdı, 500 yatırdı, 1500 liraya nakit çekti artık neden nakit avans adı açısından çekebilirim çünkü, askerisini, 3 dönem üst üste askeri yatırınca kart nakit avans kapatılır. Zaten işte o nakit avansa açılsın diye tamamını ödemeye çalışır.

Kredi Kartları Kredi Notunuzu Nasıl DüşürürPeki burada hatayı nerde yapıyor biliyor musunuz biraz saadete geleyim açıkçası 1000 liraya getirdi, 500 lira yatırdı. Aynı dönem için bahsediyorum hesap kesim tarihinden sonra son ödeme tarihinde asgarisini yatırdım 1.000 lira sonra gitti bir hafta sonra bir 500 lira yatırdı. Eline para geçti, 1000 lira yatırdı, eline para geçti, 100 lira yatırdı. En son ödediği 100 lira gözüküyor bankada biliyor musunuz?

Ekranlarda o kadar borcu ödedi, sıkıldı sıkıldı, sıkıldı diğer bankaya kredi çekmeye gittiğinde memur pc’yi açtığında önündeki ekranda 5000 lira ekstra gelmiş ya 5000 lira ekstrenin 100 lirası ödenmiş görünüyor biliyor musunuz?

Aklınız hayaliniz durur bugün bankanın ekranında bunu ben gördüm, şok oldum. Bu ne biçim bir sistem işte burada en son ödenen tutar görünür, fakat dediler yani sen dönem borcunun 5.000 lira geldi, 1000 lira gittin yatırdın tamam yatırdın iyi güzel bir sonra gittim 500 yatırdın eline para geçti, 200 sonra yine 500 yatırdın. En son gittin 100 lira veya 200 lira yatırdın. Ya işte en son onu görüyor banka yani senin 5000 liraya karşı orada ödediğin en son 200 lirayı görüyor olduğunu bankanın gözünde bütün karizma 0 buyur buradan yak.

Yani böyle bir yapı kkb yapısından bahsediyorum. Kredi kartlarınızın dönem borcunu ödeyemiyor sanız asgarisini ödediniz ya ondan sonra. Ya askerisinin üzerinde bir ödeme yapın arkadaşlar ya da ödeme yapmayın. Anlatabildim mi?

Bir daha söylüyorum. Kredi kartı borcu geldi 5000 tl 1000 lira askerisini yatırdınız ya, ondan sonra gidip 500 lira yatırmayın ya 1000 lira ve üzeri para yatırın ya da yatırmayın. Son yatırdığınız parayı baz alıyor banka kkb de başka bir bankaya kredi çekmeye gittiğimde senin kkb bakıyor orada.

Direkmen son ödemelerine bakıyor yani kredilerde böyle. Bu sen mesela 500 lira bireysel ihtiyaç kredisi ödüyorsun. Yani son ödediğin mesela eline para geçti, 300 lira yatırdın 200 lirasını da hadi tamamlarım ben bunu o son gününe kadar dedin ya o son ödediğin 200 lirayı görüyor.

Yani aklınız hayaliniz durur. Buna çok dikkat edin arkadaşlar herkesten rica ediyorum askeri yatırdıktan sonra. Ya para yatırmayın ya da askere sinin üzerinden para yatırın.

Yorum Yaz

52 − = 50