Kredi Kartı Alamıyorum Ne Yapmalıyım?

Kredi kartı alamamamızın ilk nedeni bir çoğunuzun da tahmin edeceği gibi findeks tarafından tutulan kredi puanınız, arkadaşlar eğer kredi puanınız düşük ise kredi kart almanız bankalardan bir hayli zordur.

Bunu zaten bir çoğunuz biliyorsunuz bu kredi notunuzun sorgulamasını nasıl yapılacağını bir çoğunuz biliyorsunuz ama yine bahsetmek istersem bunu internet bankacılığı üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz ya da herhangi bir bankaya müşterisi olduğunuz bankaya gidip rica etseniz bile kredi puanınızın kaç olduğunu size söylerler.

Bu herkes tarafından bilinen bir neden, ikinci nedeni ise kredi kartı kullanımın limitin üzerinde olmanızdır. Arkadaşlar evet yanlış duymadınız. Kredi kartı limitinin üzerinde olmalıdır. Bakın bu çok önemli arkadaşlar. Yani geçmiş dönemlerde haberimiz dahi olmadan çünkü benim başıma geldi. Sizin adınıza bir kredi kartı tanımladılar ise bu kredi kartının limiti de işte o an ki şu anki limitin üstündeyse size bankalar, kredi kartı istese de veremezler.

Arkadaşlar atıyorum bir sene önce 2 sene önce kredi kullandınız. Bundan dolayı sizin adınıza sözleşmede yer alan bir kredi kartı vardı. Bu kredi kartını, kabul etmediniz ama kredi kartı iptal edilmediyse burası çok önemli. Gerçekten arkadaşlar sizin kredi kartı kullanım limitiniz ve ondan dolayı dolu olduğundan herhangi başka bir yerden kredi kartı başvurusunda bulunursanız olumsuz sonuç alırsınız.

Kredi Kartı Alamıyorum Ne Yapmalıyım?Peki ne yapacaksınız ve bunu nasıl göreceksiniz? Bunun çözümünden size bahsedeceğim bunu e devlet üzerinden yapabilirsiniz. Arkadaşlar e devletimize girdiğiniz zaman burada Türkiye bankalar birliği bireysel müşteri hakem heyeti diye bir yer var. Burada sizin mevcut olan kredi ve kredi kartlarınızı görebilirsiniz, bunu aktif da olsa yani elinizde olsa da aktif olarak kullansanız da kullanmamış dahi olsanız kredi kartlarınızı burada görebileceksiniz.

Bunun nasıl yapılacağını bir kontrol edin bakalım sizin de gerçekten dediğim gibi bir kredi kartınız mevcutta var ama siz biliyor musunuz bakalım arama çubuğuna bankalar birliği yazın Türkiye bankalar birliği risk merkezi raporu başvurusu bölümüne gidelim arkadaşlar. Buradaki uyarıya göre her ay bir adet 3 sene ücretsiz rapor başvurusu yapabilirsiniz. Başvuru tarihinden bir ay sonra rapor başvuru hakkımız yenilenecektir.

Raporunuzu sms bilgilendirilmesi sonrası bu sayfada görüntüleyebilirsiniz, işte yeni başvuruda diğer deniz gibi kredi, borç ve borç bilgileri ile çek bilgileri rapor başvurusunda bulunabilir veya raporumuzu görüntüleyebilirsiniz. Yani bu benim bahsettiğim şey yeni başvuru. Burada kredi limit ve borç bilgileri raporunu seçiyoruz. Sonra devam ediyoruz. Burada karşınızda bildiğiniz gibi TC kimlik numaranız cep telefonunuz ve adınız soyadınız çıkacak başvur diyoruz arkadaşlar.

Evet anında cep telefonunda bir tane şifre gelecek başvuru bilgileriniz bölümüne tıklıyoruz arkadaşlar. Evet karşımızda yine tarife geliyor. Raporu görüntüle diyoruz arkadaşlar bu sefer. Raporu görüntüle dediğimiz zaman cep telefonunuza gelen şifreyi buraya yazıyoruz arkadaşlar. Ondan sonra aşağıda güvenlik kodunu giriyoruz. Tekrar raporu görüntüle diyoruz. Şimdi burada bildiğiniz gibi kullanmış olduğunuz kredi miktarları ne kadar? Kredimiz kart hepsini bildiğiniz gibi görebiliyorsunuz arkadaşlar.

Arkadaşlar şayet bahsetmiş olduğum gibi kredi kartı adınıza tanımlanmış varsa ferdi olarak kredi ve kredi kartı limiti daha önceden size tanımlanmış olursa burada görebilirsiniz. Gidersiniz aynı bankadan benim adıma böyle bir kredi kartı varmış. Ben bunu görmedim, bilmedim almadım deyip istersiniz anında çıkartırlar, veriler ellerinde ise yada merkezden talep ederler.

Yaklaşık 35 iş günü içinde kredi kartınız elinize geçer. Şimdi kredi kartı alamıyorum diyen arkadaşlara bir tane hiçbir yerde duymadığınız bir çözüm önerisinde bulunacağım arkadaşlar.

Kredi notunuzu yükseltmeniz lazım. Arkadaşlar bankalar kredilere göre daha zor verirler. Yani kredi alma ihtimaliniz daha fazla iken kredi kartı alma ihtimalimiz biraz daha zordur, bunun nedeni ise işte banka parası satacak da sizden faiz kazanacak ama ne yapabilirsiniz arkadaşlar yani en azından 1000 lira 2000 liralık sembolik olarak bir tane kredi kullanırsanız ve bunun taksitlerini 12 ay düzenli bir şekilde ödersin. Zaten bankamatiğe gittiğiniz zaman bile ya da internet bankacılığı ilgili bankanın kullandığınız zaman kredi kartını onlar teklif edecektir.

Arkadaşlar bakın Başvurun 1000 lira 2000 lira bunu 60 ay yapın 40 ay 30 ay neyse yapın 12 ay düzenli bir şekilde ödeyin arkadaşlarım düzenli ödediğinizden sonra banka size kredi kartı verme konusunda teklifte bulunacaktır. Siz istemesenizde devamlı önünüze çıkacak bir bankamatiğe gittiğinde çıkacaktır bankaya ait internet bankacılığına girdiğiniz zaman çıkacaktır.

Yani çok farklı bir yöntem den bahsediyorum. Arkadaşlarını kredi kartınızı, kredi notunuzu yükseltmek için 3 ay 6 ay işte şunları yapın, bunları yapın. Ondan sonra başvurun dan ziyade kısa ve hızlı bir şekilde şayet bu yöntemi denerseniz bence kredi kartınızı çok çok daha hızlı bir şekilde alabilirsiniz diye düşünmekteyim arkadaşlar.

Arkadaşlar konuyla ilgili sormak istediğiniz sorular varsa sizlerle deneyimlerimi, tecrübelerimi yazının altına veya içeriğimizde sorarsanız bunları sizlere büyük bir memnuniyetle cevaplıyacağımdan hiçbir şekilde kuşkunuz olmasın arkadaşlar.

Yorum Yaz

− 1 = 2