KONUT ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ ?

Merhabalar ben gayrimenkul uzmanı Burçin Bol Gönül, bugün sizlere konut alırken nelere dikkat etmemiz gerektiğiyle ilgili önemli bilgiler veriyor olacağım. Öncelikle konut alırken kesinlikle bütçenizi doğru belirlemeniz gerekiyor. Eğer bütçenizi doğru belirler ve bütçenize uygun yerde konut arayışına girerseniz zamandan tasarruf etmiş olacaksınız. Bu sizin ilk adımınızı kolaylaştırılacak konut alırken diğer önemli unsur da kesinlikle alacağınız konutun, lokasyon, metro, metrobüs gibi ulaşım kanallarına yakınmı kesinlikle buna dikkat etmenizi öneririm.

Çünkü hem hayatınızı daha kolay yaşamak hem de yatırım amaçlı konut aldıysanız daha sonra bunun size ekonomik anlamda olumlu geri dönüşümünü daha hızlı yaşamak istiyorsanız, lokasyon, ulaşım kanalları ve ulaşım aletlerine kesinlikle dikkat etmeniz gerekiyor.

Özellikle çok konutlu sitelerden bir alım yapacaksanız daha sonra herhangi bir sürprizle karşılaşmamak adına alacağınız konutun adası’nı önceden öğrenmenizi kesinlikle öneririm. Yada herhangi bir apartman dairesinde bir daire alacaksanız ve komşuluk ilişkileri sizin için önemliyse sizin kültürünüze yakın insanların olduğu bir apartman dairesini tercih ediyorsanız, bunun araştırmasına girerseniz daha mutlu bir alım yapmış olursunuz.

KONUT ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ ?Bir diğer konut alımındaki önemli önerim kesinlikle konut alımlarında bunun uzmanlarıyla çalışın. Aldığınız konuda daha önceden bir borçlanma var mı? Konutun üzerinde ipotek haciz gibi bir durum var mı ve herhangi tapuya engel bir şartı var mı yok mu?

Buna dikkat edilmesi gerekiyor. Aynı zamanda bir deprem yönetmeliğine uygun yapılmış bir konut mu yapan müteahhit firmanın güvenirliği gibi unsurlara dikkat ederseniz bu noktada bir uzmandan yardım alırsanız emin olun konut alım süreciniz çok daha hızlı ve doğru ilerliyor olacaktır.

Konut alım yaparken danışacağım gayrimenkul uzmanının özellikle kredili bir satışla daire alıyor olacaksınız. Size en uygun kredi faiz oranının en uygun dosya masrafının olduğu bankaya yönlendiriyor olması da yapacağınız yatırımın ekonomik anlamda size daha olumlu geri dönüşümün sağlayacağı için bu noktalarda da bizlerden yönlendirme bekleyebilirsiniz.

Yorum Yaz

55 + = 62