Kira Kontratı İle Kredi Çekme

Kira Kontratı İle Kredi Veren Bankalar

Merhaba değerli arkadaşlar bugün sizlere kira kontratı ile kredi çekilebilir mi, çekilirse ne kadar çekilir ve kira giderleriniz için kira kredisi bankalardan çekebiliyor musunuz? Kullanabiliyor musunuz? Bundan bahsetmek istiyorum. Evet, arkadaşlar kira geliriniz işyeri olsun, evi olsun var ise bankalardan kredi kullanabilirsiniz. Ayrıca tutmak istediğiniz herhangi bir işyeri veya konut daire içinde yine bankalardan kredi çekebilmektesiniz. Bunlar için ise aranan en büyük şart.

Bütün kredilerde olduğu gibi kredi notudur arkadaşlar eğer kredi notu, istihbarat sorgulamanız riskli tablo içinde yer almıyorsa her 2 şekilde de bankalardan kredi kullanabilmektesiniz. Bankaların sizlere kira veya kira kontratı ile vermiş olduğu kredi tüketici kredisi bir yani bir nevi ihtiyaç kredisi üzerinden vermektedir.

Kira Kontratı İle Kredi ÇekmeDolayısıyla uygulamış olduğu faiz oranları da. Bireysel tüketici ihtiyaç kredisinden aynıdır. Arkadaşlar peki ne kadar size kredi verir? Bunun hesaplaması nasıl yapılır? Şimdi biraz bunlardan bahsetmek istiyorum size. Evet bankalardan çekeceğiniz kredi bireysel tüketici kredisi olduğu için aylık taksit ödemeleri kira gelirinizin veya hane gelirinizin yüzde 50 sini geçmemesi gerekiyor.

Yani şunu bir örnekle belirtmek istersen 1000 lira kira gelirimiz var arkadaşlar. Aylık taksit ödemesi 500 tl yi geçmeyecek ya da kira kredisi kullanacak. Seni yine aynı şekilde diyelim 3000 lira bir geliriniz var. Beyan edebileceğiniz bunun aylık taksit ödemesi 1.500 tl geçmemesi gerekiyor. Kullanacağınız kredinin miktarını belirleyen en önemli faktör birincisi gelirimiz kimse buna dayalı olarak kredinin vasisidir. Yani şimdi 10000 lira çekersiniz. 12 ay aylık 1000 lira olacağı için 1000 lira geliriniz var olduğundan ödemesi 500 tl olacağını ele alırsak kullanılması 10000 tl 36 ay 24 ay vade ile çekerseniz aylık taksit ödemeleri düşeceği için 1000 lira bir kira geliriniz dahi olsa veya iş yeri fark etmez.

Kira getirisi olduktan sonra kredinizi 10.000 tl olarak çekebilirsiniz. Tabi bunun içinde yine üzerine basarak söylüyorum, kredi kullanabilmeniz için kira gelirinden. İlk önce kredi notunuzun iyi olması gerekmektedir. Sağlıcakla kalın.

Yorum Yaz

+ 7 = 17