Gurbetçiler Nasıl Konut Kredisi Çekebilir?

Gurbetçiler Nasıl Konut Kredisi Çekebilir

Merhaba değerli gurbetçiler bugün sizler için bir yazı hazırladım. Daha önce bu konuyla ilgili bir içerik yazmıştım ama son zamanlarda başlatılan bu düşük faizli konut kredisi için özellikle yurt dışından birçok takipçimiz sorular yöneltti. İnanın 3-4 gün bu sorunu bekletmek zorunda kaldım. Bunun nedeni ise aşırı bir şekilde yoğunluk var. Bulunduğum yerdeki il Ziraat Bankası şubesini aradım, cevap yok, ilçesini aradım, cevap yok.

Ziraat Bankası, normal internet bankacılığına girdim, cevap yok. En sonunda eşime ait olan hesapla girdim. Sonunda sizin çok merak etmiş olduğunuz sorunun cevabını buldum ama lakin bu yazıyı hemen yazarım diyene kadar konuşmamız sonlandırıldı dedi. Ama ben size yine neler konuştuk? Bunlardan birazcık bahsedeyim arkadaşlar. Canlı başvuruyla yanına yardımcı bir şeyiniz varsa eğer bir internet bankacılığı hesabı varsa canlı cevapa girip burada direk Ziraat Bankası çalışanlarıyla görüşe biliyorsunuz konumuz şuydu, konut kredisi başvurusu için yurt dışından başvuru alınıyor mu?

Evet arkadaşlar bu nasıl oluyor vekalet ile veya bizzat kendisinin gelmesi gerekiyor. Konut kredisi kullanacak kişinin öteki türlü yok. Ne yazık ki olmuyor, vekalet verecek birisine burada eşine, dostuna ya da kendisi bizzat gelecek diyecek ki ben konut kredisi kullanmak istiyorum, gelirken de gelir beyanını getirmesi gerekiyor. Yani benimde bildiğim bu neticede konut kredisi kullanmak istiyorsanız, Ziraat Bankasında yurt dışında iseniz vekalet ile noter onaylı eğer varsa bilindiği gibi vekaletiniz olduğu zaman işte bu kişi noterden 150 lira yanlış hatırlamıyorsam benim adıma ev alabilir, satabilir. Böyle bir vekalet çıkartırsanız sizin adınıza başvurabilir.

Gurbetçiler Nasıl Konut Kredisi Çekebilir?Güvendiğiniz bir kişi olması lazım. Hatta bunu şöyle yapabiliyorsunuz sadece alabilir diye çıkartabilirsiniz. Yani devir kötü neticede yani işte ahmet ya da mehmet kimse benim adıma ev alabilir, satabilir ve ekletme yapabilirsiniz. Bu şekilde vekalet sistemi ile Ziraat Bankasından kredi kullanabiliyorsunuz. Bunu bana burada Ziraat Bankasının internet bankacılığında ki bayan arkadaş söyledi bende bu şekilde biliyorum, şubelere gidiyorum. Malum koronovirüs var, kalabalık sıcak dışarısı çok kalabalık bir türlü gidip birebir görüşmedim.

Elimden geldiği kadar banka şubeleri aradım yine görüşemedim. En sonunda bu şekilde bu konu ile ilgili bilgiye kavuştum. Sizler için. Umarım bu yazı sizler için faydalı olmuştur.

Yorum Yaz

9 + = 19