Gelir Belgesiz 0 ve 2 El Araç Nasıl Alınır?

Gelir Belgesiz 0 ve 2 El Araç Nasıl Alınır?

Merhaba değerli arkadaşlar bu yazımda gelir belgesiz olupta 0 ve ikinci el taşıt nasıl alınır, bundan bahsedeceğim gelir belgesiz biri olduğum için bu konuyu özenle araştırdım. Yaklaşık bu araştırma bir ay kadar sürdü ve sizleri çok mutlu edecek olan taksitli gelir belgesiz sigortasız kefilsiz 0 ve ikinci araç alabiliyor muyuz? Nasıl alabiliyoruz, bundan bahsedeceğim arkadaşlar. Evet sorumuzun cevabı. Alabiliyoruz arkadaşlar ama nasıl alabiliyoruz, ilk önce 0 araç almak isteyenler için bu konuyu birazcık açıklık getirmek istiyorum.

Arkadaşlar, bayiler ve artık bankalardan ziyade kendi oluşturmuş oldukları finansman üzerinden kredi vermektedir. Haklılar sonuçta kredi kullandıracaklar. Bu krediden belli bir bildiğiniz gibi faiz oranı karı yapıyorlar ve bankaya yönlendiriyorlar. Dediler ki neden biz böyle bir şey yapıyoruz ki? Kendi finansmanını oluşturan sonuçta arabamı satıyorum ve bankalara yönlendireceğiz. Bizde kendi finansmanını üzerinden bu işlemi yapalım dediler ve birkaç tane finansman şirketi oluştu. Bunların içinde en göze batan ise ve benimde size tavsiye edeceğim.

Koçfinans arkadaşlar, burada görmüş olduğunuz gibi web sitesinde şu an kredileri taşıt kredilerine gelin. 0 taşıt kredileri diye ve ikinci taşıt kredileri diye bir sekmesini görmektesiniz. Arkadaşlar detaylı bilgi dediğimiz zaman ise karşımıza. Burada kredinin faiz oranları ve hangi araçlara kredi imkanı sağladıklarını söyler. Yani koçfinans dediğimiz zaman sadece aklımda tofaş fiyat gelir ama ford gelir ama o kadar kendilerine ilerleetmişler ki nissan, honda, kia, volvo opel, suzuki gibi markalı araçlar içinde 3 ay ile 48 ay arasında finansman imkanı sağlamaktalar.

Gelir Belgesiz 0 ve 2 El Araç Nasıl Alınır?Sonuçta bir aracı alacaksınız. Bu ismi saymış olduğum marka ve modellerin bayilerine giderek 0 araç seçiyorsunuz ve bunu belli bir miktarını ödemeniz lazım. Araç kredisi kullanacaklar için bu bellidir. Yani 100 binde 100000 liralık bir araç için 30000 lira, yüzde 30 un yüzde 40’ı ödemeniz gerekiyor. Arkadaşlar geri kalanını kredi olarak kullanmak istediğinizi belirtiyorsunuz. Hiçbir belgesinde sormuyorlar bile çünkü ben gittim bunu bizzat dediğim gibi sizler için araştırdım. Tofaş fiat bayisine gittim. Herhangi bir birine gerek yok diyor. Sadece tc kimlik nosu lazım. Ama bu bütün kredilerde geçerli bir şey arkadaşlar TC kimlik numaranızla kredi notuna bakmaktadırlar. Bu net ama kredi notunuz kaç olacak onu işte kullanacağınız kredi miktarına göre değişiyor. Yani şimdi 50.000 lira 30.000 lira kredi kullanacak iseniz işte 1.200 1.300 puanın bile olsa kullanabilirsiniz.

Arkadaşlar bu şekilde 0 araçları gelir belgesiz olarak sizlerin de görmüş olduğunuz gibi satın alabilirsiniz. Peki ikinci el araç almak için yine gelir belgesiz olarak taksitle nasıl bir olanaklardan yararlanabilirsiniz, isterseniz bunlara biraz bahsedelim, ikinci el için gelir belgesiz nasıl araç alınabilir bunlara açıklık getirelim. Bunları 2 şekilde yapabilirsiniz. Arkadaşlar gelir belgesiz olarak araç almak için bunlardan birinci yöntemi oto galerilerden satın alabilirsiniz. Yine oto galeriler birçoğu zaten bunu web sayfaları internet sitelerinde görürsünüz işte değişik ikinci el araç satışlarında veya gidip sorduğunuz zaman zaten size söylerler, belli bir miktarda peşin verdikten sonra geri kalanı senet usulü, ama nasıl oluyor işte kısa vadelerle oluyor bu. Arabaya bir pazarlık yapma imkanınız olmuyor, atıyorum. 65000 tl araba 65000 tl alıyorsunuz.

Nihayetinde 65 binlik bir araba için 20.000 lira veriyorsun. Geri kalanını işte 35.000 lirası taksitli bir şekilde ödüyorsunuz. Yani bunu bırakında pazarlık imkanı olmasın. Yani bu birinci yöntem bunu sadece oto galerilerden yaparsanız, kredi notunuzu sorgulama imkanlarını oto galericiler yakaladığı için giriyorlar. Sizin kredi notunuza sorguda bakılarak kredi ödemeleri düzenli herhangi birinde bozukluk yok. Pek kefil istediklerini zannetmiyorum. Çoğu kefil veya herhangi bir sistem üzerinden size taksitli olarak araç satış imkanı sağlamaktadır. Hatta internette böyle bir tür internet siteleri de var. Burada bildiğiniz gibi bu işte vade oranı ise yüzde 30 peşin dedik. Az önce söylediğim gibi yüzde 30 olarak peşin bir şekilde ve herhangi bir bankaya bulaşmadan herhangi bir gelir beyanı, bir kefil filan getirmeden peşinatını söylüyorsunuz diyorsunuz ki 60000 lirasını vereceğim diyorsunuz size bir hesaplama çıkartıyor sizin için diyor ki işte geri kalanı diyor 2000 çarpı 36 ay vadeli olarak bu aracı satın alabilirsin diyor. Yine burada uygulanan imkanlar tamamen senet usulünde. Ha dediğim gibi araçların fiyatları normale göre biraz size fazla geliyor.

Çünkü kendi faiz oranlarını koymaktadırlar. Bu birinci yöntem. Ki ben bu yöntemden ziyade biraz sonra sizlere bahsedeceğim ikinci yöntemi denemenizi tavsiye ediyorum, ikinci yöntemde, gelir belgesiz olarak kredi başvurusunda bulunmanız arkadaşlar, bunlarla ilgili bir yazım var. Gelir belgesiz olarak kredi veren dijital kredi sistemi üzerinden kredi veren birçok bankalar var. Bunlardan bir tanesi en para ben en para da kullandım bile. Akbank ek gelir belgesiz olarak kredi kullandırır.

Yani başta enpara olmak üzere akbank, finans ve diğer ismi sistemde bahsetmiş olduğum bankalardan gelir belgesiz olarak 60 ay vadeli olarak kredi kullanabilirsiniz, ki bunun avantajları araç kredisine göre bana kalırsa çok daha fazla neden diyeceksiniz ikinci el araç alsanız bile belli bir yaşa kadar istiyorlar. Çoğu 5 ile 7 yaş arasında 7 yaş olduğunda kredi vadeleri düşüyor. 5 yaşa kadar ikinci el araç aldığınız zaman ise bankaların birçoğu 48 ay vadeli olarak kullandığınız kredi kartı bir de aracınız 30.000 liralık bir araç bile olsa 5 yaşında atıyorum ya da 40-50000 lira sizi kasko yapmak zorunda bırakıyorlar.

Arkadaşlar kaskonun bedelleri ise yaşına işte daha önce kasko yaptırıp yaptırmamamız aracın işte mal bedeline filan hepsine baktığınız zaman 3-5.000 tl arasında çıkabilmektedir.

Yorum Yaz

25 − = 24