Findeks’e Nasıl Üye Olurum? Findeks Güvenli mi?

Findeks, Türkiye’nin önde gelen bankalarının bir araya gelerek kurduğu kredi kayıt bürosu tarafından değer sektör ve bireylere özel ürün ve hizmetlerin yer aldığı bir platformdur Findex. Finansal hayatınızı yönetmek şimdi çok daha kolay. Nasıl mı Findex finansal göstergelerini size cep telefonunuz ya da bilgisayarınız kadar yakın Findex.com ya da mobil uygulamamız üzerinden ücretsiz olarak Findekse üye olabilirsiniz. Bireysel üye olmak için sizden istenen kimlik, cep telefonu, e posta gibi bilgileri sisteme girmeniz gerekir cevabını yalnızca sizin bildiğiniz bilgiler halihazırda resmi kurumlar da var olan verilerle karşılaştırılarak kimlik doğrulama işleminiz gerçekleştirilir ve üyeliğiniz tamamlanır. Findeks üye olduktan sonra size sunulan hizmetlere güvenli erişebilirsiniz.

Peki nedir bu hizmetler birlikte bakalım? Findeks kredi notu bireysel nitelikli tüm kredi kartı ve kredi hesaplarınızın limit risk ve geçmiş ödeme verileri üzerinden günlük olarak hesaplanır. Findeks kredi notu başta bankalar olmak üzere günümüzde pek çok farklı kuruluş tarafından da kullanılan bir hizmettir. Cep telefonu operatörleri, araç kiralama firmaları, emlakçılar hatta mobilya ve beyaz eşya firmaları bile alım satım kiralama işlemlerinden önce müşterilerinin kredi notunu öğrenirler. Yüksek kredi notuna sahip olmak demek alım satım ve kiralama işlemlerinizde fiyat ve vade avantajı sağlaya bilmek demektir.

Findekse Nasıl Üye Olurum? Findeks Güvenli mi?Findeks deki pek çok bilgi sayesinde finansal hayatınızda çok daha iyi yön verebilirsiniz. Mesela bir kredi başvurusunda bulunacaksınız. Bankalar kredi verirken sizin kredibilitemizi ve gelir seviyeniz de bakarlar. Yani ödeme alışkanlıklarınıza mevcut hesap borç durumunuza kredi kullanım yoğunluğu ve yeni kredi açılışları da bakılarak değerlendirilir. Bankalar kredibilitemizi hesaplarken düzenli olarak kredi notunuzu ve raporlarınızı sorgularlar.

Bunları da yine kredi kayıt bürosundan temin ederler. Risk raporu kredi notu bilgilerini de içeren bankalar ve diğer tüm finans kurumları ile olan finansal ilişkinizi görüntülemenizi sağlayan rapordur risk raporu ile son 5 yıl içinde. Bankalardaki açık kapanmış kart bilgilerinizi konut ve tüketici kredisi gibi tüm finansal kurumlardan kullanmış olduğunuz bireysel kredilerdeki ödeme geçmişinizi ve taksit tutarı gibi detaylı bilgilerini tek bir rapor üzerinden görebilirsiniz.

Peki Findex kredi notu ve risk raporu ile geçmiş ve şimdiki duruma dair bilgi edindiniz ya gelecek. Kredi notunuz finansal hayatınızdaki değişimlerden etkilenir. Not, danışmanım da bu değişimlere nasıl müdahale edebileceğiniz ve kontrol altında tutabileceğiniz konusunda uzman danışmanlarımızdan size özel öneriler alabilirsiniz. bir diğer önemli Findex hizmeti uyarı ile gelecekteki olası finansal hareketlerle ilgili otomatik uyarılar alabilirsiniz. Örneğin adıma bilgim dışında kredi ya da kart başvurusu yapılırsa Findex kredi notum 1400 puanın altına düşerse.

Borçlarım 10.000 tl’nin üstüne çıkarsa kredi kartı gibi ürünlerin ödemelerinde gecikme olursa uyarı mesajı almak istiyorum diyebilir. Finansal hayatınızı kontrol altında tutabilirsiniz. Bu hizmetin bankalardaki servislerden en önemli farkı tüm bankalar ve finansal kurumlardaki verilere tek bir yerden erişebilmenizdir. Takipçi ile sizin kaybedeceğiniz kimlik, iletişim veya finansal bilgilerinizin tüm dünyada internet ortamında düzenli olarak taranması sağlanır ve bu bilgilerin güvenli olmayan ortamlarda bulunması halinde size sms ve e posta yoluyla haber verilir. Böylece siz de hızla şifre değiştirmek, kart iptali gibi işlemlerle bilgilerinizin güvenliğini sağlayabilirsiniz. Findeks in sizlere sunduğu araç, rapor ve öneriler hem finansal geçmişinizi bilmek hem de geleceğinizi daha kolay yönetmek demek. SizdeFindex.com adresinden mobil uygulamamızdan ya da bankanız üzerinden filmdeki ücretsiz olarak üye olun Findex in hizmetlerinden yararlanmaya başlayın. Finansal geleceğinize sahip çıkın.

Yorum Yaz

12 − = 9