Findeks Teminat Mektubu Durum Sorgulama Nedir?

Teminat Mektubu Durum Sorgulama Nedir?

Findeks teminat mektubu durum sorgulama tms nedir? Bankalar tarafından kağıt ortamında düzenlenmiş teminat mektupları elinde bulunduran muhatapların kendilerine hitaben verilen ilgili mektubun banka nezdinde halen geçerli olup olmadığını kontrol ettikleri findeks hizmeti teminat mektubu durum sorgulama hizmetini kimler kullanır? Findeks üzerinden sunulmakta olan teminat mektubu durum sorgulama. Metinden ticaretini teminat mektubu ile güvence altına alan tüccarlar faydalanabilir.

Peki tms nasıl kullanılır?

Muhataplar ellerinde bulunan teminat mektuplarının güncel durumunu mektup üzerinde yer alan banka adı şube adı teminat mektubu sıra numarası tutar, döviz kodu ve bade bilgilerini girerek ekrandaki bilgileri teyit edebilir. Mektubun geçerliliğini kontrol edebilirler.

Findeks Teminat Mektubu Durum Sorgulama Nedir?Muhatap lehdar vade bilgisi, vade tarihi. Düzenlenme tarihi, mektubun orijinal tutarın mektup bakiyesi bankası şube adı sorgu tarihi tmsf’nin faydasını yeter tms hizmetini kullanan kurumlar mektubu veren banka ile yazışma yapmadan teminat mektuplarının geçerliliğini anında sorgulayabilirler.

Bu sayede kurumlar hem operasyonel maliyetlerini düşürür hem de zaman tasarrufu sağlar. Ayrıca tms, sektördeki teminat mektubu işlemlerinde yaşanması olası sahtekarlık girişimlerini tespit etmeye yardımcı olur. Online sorgulamaya çalıştığı için arada zaman kaybı olmadan sorgu yapıldığı anda cevap alır. TMS hizmetinden faydalanan kurumlar bu sayede ilgili mektubu kabul etmeden önce mektubun geçerliliğini sistem üzerinden mektup bankasından teyit etmiş olur.

Özetle, muhataplar tms hizmetini kullanarak banka ile yazışmadan ilgili teminat mektubunun geçerliliğini anında sorgulayabilirler. Bu operasyonel zaman kazanımının yanı sıra tüketilen teyit yazısı mektuplarına son verildiği için binlerce a 4 kağıdının. Dolayısıyla ağaçların kesilmesinin önüne geçilmiş olur.

Lehler mektubunun teyidi için istenen resmi yazıyla ilgili bankadan al muhataba getir. Götür sürecinden kaynaklanan zaman maliyetinden kurtulun. Banka çalışanları ilgili mektuba dair ikinci bir resmi yazışma onay süreci operasyonundan kurtulur. Son olarak tms nasıl son olur? bir göz atalım. Reel sektör kurumları findeks ticari güvenliğinin tamamladıktan sonra ilgili paketlerden ihtiyacına uygun olanı satın alarak. Findeks üzerinden kullanabilir.

Yılda 100 teminat mektubu durum sorgulama, yılda 500 teminat mektubu durum sorgulama, yılda 1000 teminat mektubu, durum sorgulama gibi alternatifler mevcuttur. Yeni dönemde basılı teminat mektuplarının da yerini elektronik teminat mektubu e teminat mektupları almaya başladı. Kredi kayıt bürosu tarafından geliştirilen e teminat mektubu ile mektubun kendisi de dijital ve güvenli ortama taşınmış oldu. Et teminat mektubu ile alakalı daha detaylı bilgi için. Neden teminat mektubu kullanmalısınız? Eğitimimizi incelemenizi öneriyoruz. Tabii.

Yorum Yaz

+ 45 = 54