Findeks Risk Raporu Nedir, Nasıl Kullanılır?

Findeks Risk Raporu Nedir, Nasıl Kullanılır?

Findeks Risk Raporunda halen aktif ve son 5 yıl içerisinde kapanmış olan kredi ile ürünlerinize ilişkin finansal bilgileriniz yer alıyor. Risk raporu ile kendi finansal hayatınızı kontrol altında tutabilir. Bankalardaki risklerinizi, limitlerinizi ve doluluk oranlarını ödemelerinizin düzenli görebilirsiniz.

Kısacası bütün bankalardaki kredi ve ürünlerinizle ilgili tüm bilgileri tek bir rapor üzerinden takip etmeniz mümkün. Kendinize ait risk raporunu gerektiğinde bir finansal itibar göstergesi olarak başkalarının sürebilir. Ya da başkalarının risk raporu görmeyi talep edebilirsiniz. Örneğin evinizi kiraya verecek siniz, karşı taraf da sözleşme yapmadan önce kendisinden Findex.com üzerinden alacağı risk raporu sizinle paylaşmasını isteyebilirsiniz.

Findeks Risk Raporu Nedir, Nasıl Kullanılır?Bu raporda paylaşılan bilgiler sayesinde kişinin bankalara olan ödemelerini nasıl bir performans gösterdiği hakkında bilgi sahibi olabilir ve kira ödemelerinin aksam aksam yapacağı hakkında bir öngörü sahibi olabilirsiniz. Risk raporu sayesinde kendinize ait detaylı finansal bilgileri gördüğünüz gibi. Kendilerinden onay aldığımız takdirde diğer kişilerin bilgilerini görebilirsiniz. Ticari ilişkilerde bulunacağımızı, kişilerin geçmiş ödeme alışkanlıkları hakkında bilgi sahibi olduğunu düşünüyorum.

İşletmeniz için alacağınız finansal kararlarda bu bilgilerden yola çıkmalısınız, işte filmdeki diğer kişi risk raporu tam da bunun için hazırlandı. Böylece ticari faaliyetlerde bulunacağız. Kişilerin ödeme alışkanlıkları ile ilgili bilgi edinebilir ve adımlarınızı doğru ve emin bir şekilde atabilirsiniz. Öncelikle Findex.com veya Findex mobil uygulaması üzerinden ücretsiz üye olmalısınız. Sonrasında üyelik girişi yapıp risk raporunuzu anında alabilirsiniz. Kişi veya kurumlara ait risk raporlarını diğer kişilere ait kredi notunu almak istiyorsanız sistem raporu istenen tarafa bir sms gönderir. Bu eylemin onaylanması durumunda karşı tarafa ait raporu görüntüleyebilirsiniz.

Yorum Yaz

56 + = 58