Findeks Kredi Notu Nedir?

Findeks Kredi Notu Nedir?

Yoğ. Sadece kredi notunu bilerek hayatınızda neleri kolaylaştırabilecek bizi biliyor musunuz? Örneğin kredi ihtiyacınız olduğunda bir sürprizle karşılaşmazsınız. Ev veya araba kiralarken kredi notunu sizin adınıza referans alırım. Cep telefonu veya beyaz eşya gibi ihtiyaçlarınızı kolayca taksitlendirme bilirsiniz. Kısaca kredi notunuzu bilmek hayatımızın bir çok alanında size avantajlar sağlar.

Findeks Kredi Notu Nedir?Gelin findeks kredi notu nedir birlikte bakalım findeks kredi notu kişilerin gelecek 12 aydaki borçlarını ödeme olasılıklarını tahmin etmek için hesaplanan nottur, günümüzde kredi notu sadece kredi kullanırken değil ev, araba kiralarken cep telefonu ve beyaz eşya alırken önemli bir gösterge olarak kullanılır. Findeks kredi notu kişilerin kredi, kredi kartı ve kredili mevduat hesabı borçlarını ödeme alışkanlıklarına, borçluluk durumlarına, yeni kredi ürünleri ve kredi kullanım yoğunluklarına göre hesaplanan umuttur. Findeks kredi notu bir ile 1.900 arasında değişir. Not birden 1.900 e doğru ilerledikçe risk seviyesi azalır.

Işte notunun nasıl öğrenildi ile findeks mobil uygulaması ya da internet şubesinden kredi notunuzu kolayca öğrenebilirsiniz. Evinizi kiraya verirken kişilerle iş ilişkisi kurmadan önce diğer kişilerin kredi notunun sorgulayabilirsiniz. Tabi bunun için öncelikle kişinin onayının alınması gerekir. Onay almak için findeks mobil uygulamasından ya da internet şubesinden kredi notu alınmak istenen kişinin bilgileri girilir ve findeks tarafından kişiye sms atılarak findeks kredi notum paylaşımı için izin istenir. Sıms olumlu cevap verilmesi sonrasında kredi notunu öğrenebilirsiniz.

Yorum Yaz

45 − 36 =