Findeks Karekodlu Çek Kayıt Sistemi Cep Telefonundan Nasıl Kullanılır?

Karekodlu Çek Kayıt Sistemini Cep Telefonundan Nasıl Kullanırım?

Karekodlu çek kayıt sistemi’nin cep telefonundan kullanımı çok kolay. Nasıl mı ben senin şahıs şirketim var, çekme ticaret yapıyor ve cep telefonu ile findeks karekodlu çek kayıt sistemi’ni kullanıyorum neden mi? Örneğin geçtiğimiz ay yeni bir firmayla çalışmaya başladım. Eskiden olsa eşten dosttan, esnaftan veya bankacılığından bilgi alır ikna olduysan çalışmaya başlardım. Şimdi ise findeks elimin altında ve cep telefonundan findeks giriş yapıyorum.

Diğer kişi risk raporu ve çek raporunu ve firmanın hem sektördeki hem bankalardaki geçmiş ödeme performansını görüp kararı mı veriyorum? Karar vermek kolay değil. Sonuçta hem malımızı hem yemeğimizi emanet ediyoruz. Yaptığımız ticaret sonrasında bu yeni firma bugün hem yüksek tutarlı hem de uzun vadeli bir çek gönderdi. Çünkü almadan önce findeks karekodlu çek raporunu inceledim. Çek ödeme performansına baktım, içim rahat etti. Ve çeki almaya karar verdim. Bu müşteriye kaçırmadın, iyi oldu. Hemen ardından findeks karekodlu çek kayıt sistemine çekimi kayıt edeceğim.

Çünkü olur da elindeki çeke imza atmış olan kişinin imza yetkisi iptal olursa ya da işinden ayrılırsa çeki bankaya ibraz ettiğinde imza yetkilisi ile ilgili sorun yaşamayı asla istemem. Üstelik çekip kaydetmek hem çok basit bir işlem hem de tamamen ücretsiz istersem hazır karekodlu çek raporu almışken sisteme kaydedebiliyor um. Ya da o anda kayıt edecek durumum yoksa da karekodlu çek kayıt sistemi’ni ayrıca gelip hızlıca kaydedebiliyor. Um bu arada ne kadar erken kaybedersem o kadar iyi karekodlu çek kayıt sistemine giriş yapmak için filmdeki sistemini kullanmak gerekiyor.

Findeks Karekodlu Çek Kayıt Sistemi Cep Telefonundan Nasıl Kullanılır?

Çek kaydetmek için findeks üye olmak şart değil. Ancak benden söylemesi zaten çekte ticaret yapıyorsanız hazır başlamışken üye olun. Böylece kimlik doğrulama yani kendinizi sisteme tanıtma adımlarıyla her seferinde uğraşmayın. Zamanınız size kalsın. Zaten üye olmak için herhangi bir ücret ödeyeceksiniz. Findeks mobil uygulamasını indirdim. Bu uygulamayı appstore veya google plaj üzerinden indirmek de üyelik gibi ücretsiz üye girişi yaptıktan sonra çek raporu menüsünden karakolu çek sistemine tıklıyor. Oradan çek kayıt sistemi ekranına gidiyorum. Kayıt işlemine ve ardından çıkan ekranda çeki kaydet adına tıklıyorum. Kamera açılıyor. Çekin üzerindeki karekod okutuyorum. Öncelikle çek üzerindeki kayıtlı bilgiler karşıma çıkıyor.

Çek üzerindeki bilgilerin kontrol ediyorum ve çek türüne göre benden talep edilen bilgileri giriyorum. Ardından tüm bilgileri kontrol ediyorum ve onaylıyorum işte bu kadar çek sisteme tanımlandı bile. Artık güvendeyim. Diyelim ki bir sebepten ötürü çek kaydını iptal ettirmek istiyorum olabilir iş hayatı bu çok da dinamik. Örneğin bilgileri yanlış kaydetmiş bile olabilirim. Ne yapacağım bu durumda öncelikle bu iptal yapabilmek için tam 24 saatim var ve iptal işlemi sadece ben yapabiliyorum. Bunları hatırlayalım adımlarla birlikte bakalım şahıs firması olduğum için bireysel üye adımından sonra ise giriş yapıyorum. Yine çek raporu menüsünden karakolu çek sistemine tıklıyor, oradan da çek kayıt sistemi ekranına geliyorum.

Çek kayıt sistemi bölümünden bu sefer iptal işlemi adımından ilerliyorum. Yine çek üzerindeki karekod okutuyorum ve ekrana çek bilgileri geliyor. Çek ile ilgili ekranda görünen bilgilerin silinmesini onaylamak yeterli oluyor. Kayıt iptalinde onaylıyorum. Ardından kayıt sistemden siliniyor. Bu kadar güvenli olmak için ayırdığım birkaç dakikaya kesinlikle değer canı gönülden tavsiye ediyorum. Bol kazançlı ve güvenliği işler diliyorum. Ah bu arada çek kayıt işlemini bilgisayarınızdan da yapabilirsiniz.

Bu işlemleri öğrenmek için çek kayıt sistemi’ni bilgisayarımdan nasıl kullanırım?

Eğitim yazısını inceleyebilirsiniz. Aa unutmadan şunu da söyleyeyim, üye olmadan çeki nasıl kayıt edeceğim derseniz onu da göstereyim. Findeks uygulamasını indirdikten sonra ana ekrandaki karekodlu çek kayıt sistemi adımına ve giriş yapmadan devam et kılıyoruz. Bu adımda sistem sizi tanımadığı için önce sizin bilgilerinizi doldurmanızı isteyecek bu bilgileri doldurduktan sonra da kimlik doğrulama adımlarından geçirecek gerçek kişi yani bireysel olduğum için çıkan ekranda bu bölümü takılıyorum. Ticari bir firmam olsaydı bu ekranda çıkan bilgilere ek olarak vergi numaramı da girecektim.

Benden hatırlatması bu kadar bilgiyi girdikten sonra ve olsaydım derseniz bu adımda da üye olabilirsiniz. Bundan sonra kimlik doğrulama ekranlarına yönlendiriyorum. Kimliğini doğrulamak için benden istenen bilgileri giriyorum. Kimlik doğrulama işlemi tamamlandıktan sonra direk çek kayıt sistemi adımına yönlendiriyorum. Bundan sonrası ise az önce anlattığım kayıt işlemi ile aynı sırada devam ediyor. Bu arada kayıp olmanın bir avantajı da kaydetmiş olduğunuz çekleri istediğiniz zaman ulaşabilmeniz sisteme üye olmazsanız daha önce yaptığınız kayıtlar arşivleniyor. Ancak tekelinizde ise girip bu çeki kaydetmiştim deyip görüntüleyebiliyor ya da iptal edebiliyorsunuz. Tabiî mm.

Yorum Yaz

18 + = 25