Findeks E-Teminat Mektubu Mektup Listeleme ve İzleme

E-Teminat Mektubu Mektup Listeleme ve İzleme

 

Lehtar ve muhataplar taraf oldukları elektronik teminat mektuplarının durumlarını mektup listeleme ve izleme sayfasını kullanarak takip edebilirler. Bunun için mektup listeleme ve izleme menüsüne tıklanır. Banka tarafından mektup düzenlendiğinde muhataba bu bilgiyi e posta ile iletilir. Muhatap firma adına yetkilendirilen kişi, e teminat mektubu menüsünden mektupları inceleyebilir ve bu mektuplarla ilgili işlem yapabilir. Elektronik teminat mektubu platformunu kullanan üyelerimiz. Rehberi oldukları e teminat mektupları için yalnızca mektup listeleme ve izleme menüsünden izleme yapabilirler.

Menüdeki diğer tüm işlemler elektronik teminat mektubu platformu sisteminde muhatabı olan mektuplar için erişilebilecektir. Eğitimin kalanındaki işlem tiplerinde işlem yapan üyenin mektubun muhatap olduğu kabulüne göre iş akışları aktarılmıştır. Listeyi daraltmak için mektup çeşidi ve türü üzerinden filtreleme yapılabilir. Örneğin, mektup çeşidinden teminat mektubu seçilip mektup türünde kesin seçilebilir. Dilerseniz diğer filtrelerden de seçimler eklenebilir. Listeye butonuna basılır. Sayfayı aşağı doğru kaydır alım.

Findeks E Teminat Mektubu Mektup Listeleme ve İzlemeMektup izleme tablosu filtrelerinin altındaki bölümde görünecektir. Listelenen mektupların detay tarihçe mektup no düzenleyen banka statüsü çeşidi türü gibi bilgiler hızla görüntülenir de teminat mektubu bilgileri listeleme alanının sağ üst köşesinde bde excel butonları ile. Sistemden liste olarak alınabilmektedir. Mektup izleme tablosu bölümünde yer alan her e teminat mektubu kaydının yanında görünen detay ve tarihçe butonları tıklanarak mektubun detayı ve oluşturulma anından izleme yapıldığı ana kadar e teminat mektubu üzerinde gerçekleşmiş olan işlemlerin tarihçesi izlenebilir.

Detay butonuna tıklandığında teminat mektubu detay bilgileri görüntülenir. Sayfayı aşağı kaydırarak tüm bilgileri inceleyebilirsiniz. Teminat mektubu metni butonuyla mektup görüntülenebilir. Bilgisayarına inen dosya tıklanarak açılır sayfa kaydırılarak görüntülenebilir. Sayfa kapatılarak çıkış yapılabilir. Geri dön diyerek mektup listeleme ve izleme sayfasına dönülebilir. Sayfa kaydırılarak listelenen mektuplar görüntülenebilir. Tarihçe butonuna tıklandığında mektup üzerinde oluşturulma anından izleme yapıldığı ana kadar e teminat mektubu üzerinde gerçekleşmiş olan işlemlerin tarihçesini izlenebilir. Geri dön butonuna tıklayıp listeleme ekranına yeniden dönüş yapılabilir.

E-Teminat Mektubu Akıbet Sorma?

Elektronik teminat mektubu akibet sorma. bir teminat mektubu sürecindeki adımlardan biri. Akibet sorma dır. Genellikle belirli bir vade ile sınırlandırmaya mektuplar için bankalar dönemsel olarak teminat mektubunun akıbetini muhataba sorabilir. Bankalar elektronik teminat mektubu platformu sistemi üzerinden akibet sorma adamıyla mektuba dair muhatap tarafındaki riskin devam edip etmediğini, muhataba sorgulama isteği olarak gönderebilir. Muhatap, banka tarafından kendisine gönderilen akibet sorgusu konusunda e posta ile bilgilendir. Ve yanıt vermek için 5 işgünü süreye sahiptir. Bu süre içerisinde elektronik teminat mektubunun durumuyla ilgili dönüş yapılması beklenir.

Yorum Yaz

72 + = 79