Findeks Diğer Kişi Raporu Nedir?

Ticaret Yaparken Neden Findeks Diğer Kişi Raporu Alınmalı?

Ne bileyim. bir firmanın araç kiralama acentesi iz havalimanları iş merkezine yakın olduğumuz için oldukça yoğunuz. Hem müşteriyi memnun etmek hem de araçların bakımları güvenliğini sağlamak zorundayız. O yüzden hızlı olmak bizim için çok önemli. Kim müşteri geliyor? Ben sadece ulaşım sağlamak için herhangi bir araç istiyorum. Diyor ki müşteri ise prestijli marka istiyorum diyor. Eskiden hangi müşteriye hangi segment araç vereceğimiz konusunda elimizde somut bir bilgi yoktu. Kiralayıp bir de alamadınız araç yazı oldu müşteri geldi. 3 günlük araç istiyorum dedi. Tamam dedik.

Kredi kartından provizyon çektik. 3 gün sonra bir baktık. Araçtan ses seda yok, araç bir daha gelmedi. Kredi kartından provizyon almıştık ama aracın değeri ile kart limiti bir değilki. Sonra polis sigorta derken bir sürü uğraş çıktı. Hem maddi hem manevi zarar oldur. Neyse ki filmdeki işbirliği yaptıktan sonra hangi müşteriye, hangi arabayı vereceğimize çok daha kolay karar vermeye başladık. Kimlik ve vergi numarasını sisteme giriyoruz. Müşteri onay sms’i gidiyor. Bu firma sizin risk raporunuzu veya notumuzu görmek istiyor diye müşteri onaylar onaylamaz. Sistem kredi notunu görüp otomatik karar veriyor ve direk söylüyor.

Bu müşteriye konforlu araç bu işleri prestije araç tahsis edebilirsiniz diye müşterinin daha iyi segmentte bir araç kiralayabileceğiniz bizde müşterinin kendisi de bilmiyordu. Şimdi öyle bir şey yok. Sistem bugüne kadar müşterinin kredilerini düzgün ödenmiş mi? Bankalarla ilişkisi nasıl olmuş diye bakıyor ve ona göre diyorki bu müşteri borcuna sadıktır. Neyse ki araçta hissedebilirsin. Bizde zaten bakıyoruz. Müşteri hatırla müşterimiz en iyi araçları kiralıyoruz. Birde diğer acentalar ile aramızda fikir birliği oldu. Müşteri hangi acente bilgisi aynı? Şekil hizmet verildiği için kurumsal olarak hizmetlerimizde standart sağlamış olduk. Biz rahat müşteri rahat işler izle ilk filmdeki firmamıza bu sistemi kurdu.

Findeks Diğer Kişi Raporu Nedir?Findeks Diğer Kişi Raporu’nun Ticari Hayatta Sağladığı Avantajlar?

Ne 23 yıldır mobilya bahsediyoruz. Köklü bir kurum olduğumuz için eskiden maliyeti anlayıp ona göre senetle ödeme imkanı sağlıyorduk. Ama artık çevrem çok çabuk değişiyor. Herkesi tanımamız mümkün olmuyor. Senetleri ödenirmi, ödenmez mi diye ister istemez endişeleniyor insan bide kredi kartına taksit sınırlaması gelecek işlerimiz iyice yavaşlamaya başlamıştı. Bugün mağaza çalışanımız internette gezerken Findex görmüş müşterilerin onayına alırsak, bankaların yaptığı gibi müşteriler eski borçlarını ödemişler mi, ödemişler mi görebiliriz? Senetlerde ona göre yaparız dedi. Bankalardan hep duyuyordum kredi notu, öteki bankalardaki borç ödeme bilgileri diye bizim de böyle bir bilgi alma imkanımız olduğunu öğrenmemiz çok iyi oldu.

Hemen üye oldu Findex üyelik ücretsiz zaten bide biz mal satacağımız müşterileri tek tek sorgulayacağız için çok sayıda rapor almamız gerekiyordu. Sağolsunlar toplu paket yapmışlar, indirimli fiyattan aldık, hizmetleri zaten müşterilere yaptığımız sanatlarının yanında bu raporların fiyatı hiçbir şey değil. Şimdi müşteri geliyor mağazaya. Alıyoruz, kimlik numarasını giriyoruzFindex.com da ben buradan düğmeye basar, basmaz müşteriye mesaj gidiyor.

Bu kişi sizin kredi notunuzu ve risk raporunu almak istiyor diye müşteri mesajı onayladığında adamın kaç bankada hesabı var ve kredilerini düzgün ödemiş mi? Görüyorum mesela ödemeleri düzgünse ona göre diyorum ki tamam beyefendi size senet yapalım vade farkı da olmayalım ya da size daha uzun vade yapalım, azar azar edersiniz akşam eve gidince benim de içim rahat oluyor herkese de tavsiye ederim. İyi ki Findex böyle bir hizmet veriyor. Buradan Findex teşekkürlerimi iletiyorum.

Yorum Yaz

− 3 = 3