Findeks Çek Raporu Nedir?

Biz yıllardır işlerimizi çekle döndürüyoruz çok güvenilir bir yöntem değil ama herkes bunu kullanınca mecbursun tabi bence kalmam diyemiyorsun bi yerde avantaj da sağlıyor, şimdi yazıyorsun çeki mesela vadesi gelene kadar başka taraftaki alacaklarını tahsil ediyorsun çekim zamanı gelince hesabına para yatırıyorsun oradan tahsil ediliyor. Biz şimdiye kadar bir sıkıntı yaşamadık ama hep tanıdık çevre ile çalışıyoruz, şimdi piyasa büyüdü Çeşitlendi. Bizim de kendimizi geliştirmemiz lazım. Geçenlerde yurt dışından yeni mallar getirdik. Dedi ki bu iş tutacak belli alıcı müşteriyi de bulduk. Kendisine büyük tutarlarda satış yapacağız ama adam bize şekli ödeme yapmak istiyor.

Findeks Çek Raporu Nedir?

Bizim için yeni bir iş fırsatı doğmuş ayağımıza kadar gelmiş ama biz şekil alsak mı almasak mı? bir türlü bilemedik çünkü karşılıksız çekten, canı yanan çok arkadaşımız oldu. Öyle olunca biz de risk almaktan çekinmedik. Sonra çalıştığımız bankayı soralım dedik. Şube personeli bize filmdeki önerdi. Meğer ticaret yapan pek çok firma artık Findex üye oluyormuş. Çek kabul edeceği zaman mesajla onay alıp keşideci geçmişte kaç tane çek düzenlenmiş bunların zamanında ödemiş mi hiç? Karşılıksız çeki çıkmış mı, kaç liralık çek piyasada dolaşıyor?

Bunların hepsini görebiliyor musunuz? O gün bugündür çeki cebimize koymadan önce alıyoruz. Keşidecinin çek raporunu bakıyoruz, iş yapacağımız kişinin çek ödeme geçmişi nasıl ona göre sen sağ ben selamet. Kafamız rahat ticaret yapıyoruz. Yeni iş fırsatlarında kaçırmıyoruz. Artık bizden destek rapor almak isteyince ona yemen veriyoruz. Çek sicillerinin temiz çok şükür. Böyle olunca karşı tarafta bizimle ticaret yapmaktan çekinmiyor. Karşılıklı işlerimizi büyütüyoruz diyorum.

Yorum Yaz

+ 58 = 65