Eşimin Kredi Notu Kredi Çekmemi Engeller mi?

Eşimin Kredi Notu Kredi Çekmemi Engeller mi?

Arkadaşlar herkese merhabalar, eş durumu benim kredi notunu etkiler mi?

Yani benim eşimin kredi notu ve kara listede olması, veya herhangi bir varlık yönetim şirketine borcu olması, beni kredi çekerken engeller mi?

Bugün bu sorunun cevabını vermek için uğraşıcağım size. Arkadaşlarım eşinizin kredi notunun sizi etkilemesinin tek sebebi evdeki gelir gider dengesi. Malum kredi gider kalemi olarak gözüktüğü için, hane halkından birinin kredi notunun düşük olması ve hatta yasal takibe düşmüş olması sizin kredi çekebilmenize engel olabiliyor.

Farklı durumları yok mu? Var 5000-10000 kredi çekecekseniz, eşinin kredi notuna belki bakmaya belirler veya yasal takipte mi varlık yönetimi borcu var mı, icralık durumu var mı yok mu diye bakmaya bilir.

Ta ki bir konut kredisi çekeceksiniz veya taşıt kredisi çekeceksiniz işte tam burada bankacı diyor ki senin eşinin borçları varlık yönetim şirketine devredilmiş. Senin bu borçları kapatıp gelmen lazım, veya eşinin borçları kapatması gerekiyor diyor. Ne yapacağız? Hadi hemen varlık yönetimi, borçlarını kapatalım. Benim kredi notum 1500 ün üzerinde, ben konut kredisi çekebilirim diyorsunuz.

Hayır siz bu evi aldığınızda eş ortak olacağı için, eşiniz otomatikman ortak olacağı için, sizin rızanızla bu işlemlerin gerçekleşebilmesi için ne gerekiyor?

Eşinizin öncelikle borçlarını ödemesi, bizim size verecek olduğumuz kredinin riske girmemesi gerekiyor diyor bankacı.

Siz koşuyorsunuz hemen varlık yönetim şirketi borçlarını kapatıyorsunuz, işte eşiniz hemen bankalara olan icraları kapatıyorsunuz, bitiyor mu bitmiyor.

Sistemde görünüyor. Bunlar nasıl düşecek?

Hemen varlık yönetiminden ibraname alıyorsunuz. Borcu yoktur kağıdı alıyorsunuz. Ondan sonra da diğer kapattığınız borçların icralık olanların da avukatlara söylüyorsunuz. Onlar borçları hemen kapatıp dosya harçlarını da yatırıp uyaptan bildirimlerini yapıyor. Bankacı borcu yoktur kağıtlarını görmek istiyor. Doktorlara bakıyorum da bazıları iyi niyetli sistemden biz onu görürüz diyor. Ondan dolayı eşlerimizi erkekseniz hanımı, kızı, hanım sanız eşinizi zora sokmayın böyle durumlarda. Çünkü birebir hane halkından kimler varsa orada illa bu eşiniz olması da şart değil.

Anne, baba, oğul yaşıyordur mesela o evde birisi kara listeye girdiyse ve aynı hane halkındansa direkmen problem yaşıyorsunuz, kredi notu ile alakalı olarak arkadaşlar borçları kapatalım. Kapatmaktan başka bir çaremiz yok. Gördüğünüz gibi bunu en başından beri sizlere anlatıyorum. Eşinizin kredi notu sizi etkiler.

Eşimin Kredi Notu Kredi Çekmemi Engeller mi?Babanızın kredi notu sizi etkiler. Eğer bekarsan, aynı evde yaşıyorsan babana etkileyecek, tabi annenin kredi notunu da etkiler. Yani annenin oğlunu etkiler sakın öyle etkilemez diye düşünmeyin. Bir ev alacaksınız, bir araba alacaksınız, tam böyle faizler düşük burada boşu boşuna problem yaşamayın arkadaşlar, o yüzden sürekli söylediğim şey bankalara olan icralık borçlarımızı kesinlikle ve kesinlikle kapatalım.

Evkura finansman şirketi oda, bakın açın internetten bddk sitesine oda finansman şirketi, ev kura olan bir ütü borcundan dolayı hayatta paraya sıkıştınız, aldığın telefon borcundan dolayı senin baban, veya senin kocan, veya senin eşin konut kredisi veya taşıt kredisi çekemez. Bu acımasız gerçekle herkes lütfen yüzleşin. Ben borçlarından kaçarım 20 yıl ödemem, eşim nasıl olsa hemşire, polis ve hatta şu bu fark etmez. Onun bu durumdan etkilenmemesi için tek yapman gereken borçlarını yapılandır yavaş yavaş öde.

Çünkü her bankaya gittiğinde otomatikman problem yaşayacak olan kişi sadece sen değilsin. Biz hepimiz mücadele veriyoruz. Bizim de banka borçlarımız var kendimize göre ama ne yapıyoruz dinliyoruz, kafa yoruyoruz, ama yılmadan bıkmadan yolumuza devam ediyoruz arkadaşlar.

Sizlere nacizane tavsiyem ufaktan başlayın. Özellikle şu varlık yönetim şirketlerine olan borçlar, sonra bankadaki icralık avukat borçları, güzel pazarlıklarla birbirinizi üzmeden bu işi bitirin. Çıksın gitsin, her zaman söylüyorum.

Yorum Yaz

+ 36 = 43