Çiftçilere Faizsiz Bereketli Kredi Başvurusu Ne Zaman?

Merhaba değerli çiftçilerimiz sizleri yakından ilgilendirecek bir haberi bahsetmek istiyorum tarım kredi kooperatifi başkanımız sayın Fahrettin Poyraz bugün Anadolu haber ajansına yapmış olduğu bir açıklamada, çiftçilerimizin 10.000 tl ye kadar faizsiz olarak kredi kullanabileceklerini belirtti. Bereketli kredi adı altında vermiş olunan kredi bir sene boyunca yani 12 ay boyunca faizsiz olarak çiftçilerimize sağlanacak. Şartları ise şöyle, büyük bir şart var arkadaşlar geçtiğimiz dönemlerde kullanılmış olan kredi taksitlerini zamanında ödeyen çiftçilerimize verilmektedir.

Yani gidip taksitlerini, borçlarını işte kullanmış oldukları tarımsal veya hayvansal kredi borçlarına taksitlerini yapılandıran çiftçilerimiz ne yazık ki zamanda ödemeyen çiftçilerimiz, ne yazık ki bundan faydalanacak. Birde şöyle bir ayrıntı var arkadaşlar 2019 yılında yani benim anladığım konuşmaları defalarca dinledim. Benim anladığım 2019 ve 20 Yılında kullanmış olduğunuz tarımsal işletme kredisinin yüzde 10 una kadar faizsiz kullanabiliyorsunuz. 10.000 tl’yi geçmemek şartıyla yani 2019 2020 arasında 100.000 tl kullandıysanız 10.000 tl. 2021 tarihinde Ocak, Şubat, Mart, Nisan Ve Ocak, Şubat, Mart ayları itibariyle başvuru yapabiliyorsunuz. Eğer 2019 2020 yılında her hangi bir kredi kullanmadıysanız bu krediden yararlanabiliyorsunuz.

Çiftçilere Faizsiz Bereketli Kredi Başvurusu Ne Zaman?Buradaki ince çizgi bu arkadaşlar tekrar anlatıyorum 2019 ve 2020 tarihleri arasında diyelim ki 50.000 lira kullandığınız 5000 tl’ye kadar kullanabiliyorsunuz. Arkadaşlar bu faizsiz kredi 150.000 lira 200.000 liraya 300.000 lira kullandığınız bu tarihlerde maksimum üst limit olarak 10.000 tl olarak faizsiz bir şekilde kullanabiliyorsunuz. Kredinin üst limiti, başvuru şartları sayın Fahrettin Poyraz beyefendinin dediğine göre bu şekilde.

Bu medyaya yansıyan şartlar yansımayan şartlarda olsa illa ki kredi notunuz istenecek ve faiz destekli bütün kredilerde olduğu gibi vergi borcunuzun olmaması gerektiği şartı illaki aranacaktır. Arkadaşlar bunu da ben ilave olarak buraya eklemek istiyorum. Başvuruların Fahrettin Poyraz beyefendinin dediği gibi işte bağlı olduğunuz eğer bu şartlara tabi iseniz bağlı olmuş olduğunuz tarım il kooperatiflerine gidip yapabilirsiniz. Başvuru tarihleri olarak Fahrettin Poyraz beyefendi ocak şubat mart 2021 gösterdi ama yerinizde olsam ben gider zaten haftada, 10 günde bir gidip geliyoruz. Gidip tarım il kooperatifine en azından bir adımı yazdırırım en azından başvuruların başladığı an bir haber alınması haberi edilmesi talebinde bulunurum.

Değerli arkadaşlar, ödemeleri nasıl olacak?

Bu çok basit. Hemen hesap makinesini açtığımız zaman bir sene vadeli dediğine göre 833 tl bir taksiti olacağı gözükmektedir ve bunun muhtemelen hayat sigortası ufak bir dosya masrafı gibi 50 100 lira kesinti, işte bir 110 lira işte hayat sigortası kesintisi olacaktır. Değerli arkadaşlar, dosya kesintisi ve sigortasız hiçbir banka hiçbir şekilde kredi vermiyor. Onun haricinde herhangi bir ekstra bir maliyet size olacağını zannetmiyorum. Değerli arkadaşlar değerli çiftçilerimiz hepiniz hoşçakalın sağlıcakla kalın.

Yorum Yaz

26 − 24 =