Borç Kapatma Kredisi ile Kredi Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Arkadaşlar herkese merhaba sizlere borç transfer kredisi yani halk dilinde borçları bir yere toplama kredisi adı altında geçen kredi türünden bahsedeceğim. Borç transfer kredisi ile bütün diğer bankalardaki parça parça borçların hepsini bir bankaya toplayabilirsiniz. Tabi bunların hepsini bir bankaya toplayabilmek için öncelikle diğer bankalardaki borçlara ve kredi notunuza bakılacak. Notunuz, 1200 ve üzerinde ise ve diğer bankalardaki ödemeleriniz düzenli ise, herhangi bir icraya hatta kara listeye tabi değilseniz, varlık yönetim şirketine de bir borcunuz yoksa, o tarafa aktarılmış bir borcunuz yoksa yani kırmızı kalem yemedi iseniz kısacası düzenli olan ödemelerden kaynaklı farklı bir bankadan kredi çekip borç transfer kredisi kullanabilirsiniz.

Örneğin a bankasına 10.000 lira borcunuz var. B bankasına 10-15.000 lira borcunuz var c bankasına da 40.000 lira borcunuz var. Bu durumda bunların ödemelerinin aylık 750-1000 lira olduğunu düşünürsek, askeri ücretin üzerine çıktığı için siz bunu ödemekte zorlanıyor olabilirsiniz. Peki bu durumda ne yapacaksınız? Hemen örneğin Akbank veya Finansbank a gidip ben borç transfer kredisi kullanmak istiyorum diyeceksiniz.

Borç Kapatma Kredisi ile Kredi Yapılandırma Nasıl Yapılır?Kullanacak olduğunuz kredinin faiz oranları güzelce yapılandırılıp sizlere uygun ödeme şekilleri ile yani sizlere uygun vade seçenekleri ile en uzun vadeyi seçip taksitlerinizin daha da küçültülüp, örneğin 2500 lira ödemeniz varken bir anda 1500 lira ödemeye düşürüp 48 ay vadeye kadar uzatıp bu kredilerin hepsinden kurtulmamız mümkün.

Arkadaşlar çok arkadaşımızın, maillerinde bu tür sorulara rastladığım için bu yazıyı yazmak istedim. Çok sıkışık işte krediler artık sıkıştırıyor. Abi ne yapacağız? Ayda 2-3000 lira kredi ödemem var diyen arkadaşlar için bulunmaz bir nimet budur.

Neden adam artık zaten 2500-3000 lira maaşla çalışıp 2000 lirasını krediye verince evini geçindirecek herhangi bir parası kalmıyor ve bu durumdan çıkması gerekiyor. Bu borçların hepsini bir yere toplayıp daha uzun vadelerle yapılandırıp, tekrar ödemesi gerekiyor ve bunu da her banka kendi içinde yapılandırması için ne yapması gerekiyor? Öncelikle onlar da bir faiz işletilecek ama 90 günlük ödeme süreci geçip kara listeye düştükten sonra yapılandırıyorlar.

Sen bireysel kredini normal şekilde yapılandırman mümkün değil. En fazla işte 2-3 ay öteleyen şu korona virüsten dolayı böyle durumlar olabilir ama sizin burada yapmanız gereken kesinlikle gidip bir Finansbanka veya Akbank a, ben borç transfer kredisi kullanacağım diyeceksiniz. Ve buna istinaden diğer bankalardaki borçlar şu şekilde, sizlere diyorlar ki tamam kardeşim biz sana bu krediyi verebiliriz, ön onay veriyorlar.

Önce limit ile alakalı atıyorum 50 bine onay veriyorlar. 50.000 liralık diğer bankalardaki bütün borcunu bankaya taşıyıp uzun vadede ödemeni sağlıyorlar.

Bunlar nasıl gerçekleşiyor? Siz gidiyorsunuz, atıyorum nereye borcunuz var Akbanka, Vakıfbank a bir de Ziraat bankasına kredi borcunuz olduğunu düşünelim, Ziraat bankası’ndan gittiniz.

İşte borç kapama yazısı alıyorsunuz diyorsunuz ki ben buradaki bütün borcumu kapatmak istiyorum. Toplam kaça kapanır? Onlar oradan size çıkarıyorlar. Atıyorum, gittiğiniz Ziraatte veya Akbank a onlardan da aynı şekilde. O bankaya toplam kredi ve kredi kartı borçlarını ne kadara kapanıyorsa borç kapama yazılarını aldıktan sonra Finansbank a verin. Finansbank’tan kullanacaksanız onlar da orada size onaylı olarak kullandıracak böylece limiti orada tahsis edip diğer bankalardan onlara getirmiş olduğunuz iban numaralarına eft geçiyorlar. Kendi aralarında bir iletişim oluyor. O kredi borçlarını kapatmak için yani, onaylanmış kredinizi kapatmak için direkman işlemleri gerçekleştiriyorlar. Arkadaşlar borç kapama olayı bu şekilde, bütün borçları bir yere toplamak istiyorsanız kesinlikle kredi notunuzun yüksek olması gerekiyor. Yoksa bu işlemi yapmanız pek mümkün olmayabiliyor, iyi günler dilerim. Yorum yazmayı unutmayın arkadaşlar.

Yorum Yaz

60 + = 66