Bitcoin’e Yatırım Yapılır mı?

Türkiye’deki dijital varlıkların ve dijital varlıkların kullanım alanlarıyla ilgili çok fazla bilgi sahibi değiliz. Maalesef Türkiye ölçeğinde çok fazla kullanıcısı olmasına rağmen blockchain, blockchain türe ve dijital varlıklar maalesef kullanıcılar tarafından çok öğrenilerek evrilip dönüştürülen şeyler değiller. Günümüzde dijital varlıklar dünyanın birçok ülkesinde alışveriş yapılabilen her alanda kullanılabilen bankacılık alanında kullanılabilen blog transfer ağların da yakıt coinleri olarak değerlendirilen.

Büyük bir ölçüde kullanım alanına aslında şuan sahip. Günümüzde Türkiye’de bulunan bankalar da blockchain altyapısına ve dijital varlıklarla ilgili birçok coin de alım satımı şuan gerçekleştirmektedirler. Türkiye yatırımcısı biraz daha ezberci ve biraz daha kaderci bir mantıkla bunları yapıyor. Kendisi öğrenmek, bilmek, araştırmak ve anlamak adına değil, daha çok söylenenler ve kendi kafasında oluşturduğu düzlemle yatırımları yapıyor. Bu konuda çok zarar gören, bununla ilgili bedeller ödeyen kullanıcılar da var.
Bitcoine Yatırım Yapılır mı?

Benim bütün kullanıcılara tavsiyem, dijital varlıkları alım satımı yaparken ya da yatırım yapmak istediklerinde önce kendileri araştırıp bunlarla ilgili platformları gözlemlemek, Türkiye’de 34 tane borsa var tlleri gönderip bunu dijital varlıklara çevirebilecek. Bunlarla ilgili hesaplarını kendileri açmaları, öğrenmeleri değerlendirmeleri daha doğru olur diye düşünüyorum. Yatırım tavsiyesi olarak insanlara sadece bu bir hisse senedi olabilir altın olabilir gümüş olabilir ya da dijital bir varlık olabilir.

Yapacakları her türlü yatırımın altyapısını ekonomik ve siyasi düzlemde geneline araştırıp o anlamda yatırım yapmalarını öneriyorum.

Kendilerine Türkiye’de dijital varlıklar ve kullanım alanlarıyla ilgili günümüzde çok fazla yapı yok. Türkiye ölçeğinde ama dünyanın birçok ülkesinde bunlar var. Atm leri var. Yatırım aracı olarak insanlar atm’lerden kullanımı yapabiliyorlar. Dediğim gibi bütün yatırımcılara dijital varlıklarla ilgili iyi araştırıp öğrenip.

Öyle yatırım yapmalarını öneriyorum. Hepinize sağlıklı günler diliyorum.

Yorum Yaz

− 1 = 1