Bitcoin Sanal Kripto Para Güvenilir Mi, Kripto Para Alım Satım İşleri Ne Kadar Güvenilir?

Evet arkadaşlar merhaba bugün sizlere Bitcoin nasıl alınır, nasıl satılır, hangi bankalardan alınıyor, alınmıyor veya alınmıyor mu? Nasıl Bitcoin para kazanabiliriz, bunlara açıklık getireceğim. İlk konu başlığımız ve bana kalırsa en önemlisi Bitcoin sanal kripto para güvenilir mi ya da? Bu kripto para alım satım işleri ne kadar güvenilir? Şimdi arkadaşlar bunun aslında birçok yanıtı var. Bunu eğer ticari bir faaliyet olarak görürseniz oldukça güvenilir. Ticaret nedir?

Her tür riske açık olan bir yatırımdır. Yani şimdi mahallenizde bir burada örnek verdim. Mahallemizde bir market ya da dükkan açmak kadar güvenilir diye bir örnek verdim ve tuttunuz 100000 liramız var, 200000 liramız var. Bununla bir kafanızda bir iş fikriniz var gittiniz bu iş için yatırım yaptınız ve bu işi elde ayakta tutabilmek için birçok girişimlerde bulundunuz, olacak diye bir garantisi var mı? Yok, olacak olsa herkes o işi yapardı. Bir riski var mı var? Bitcoin para alım satım riski de bu kadardır.

Buna ilaveten ise şöyle, bir riski var, bu haberlerden görüyoruz, yakından takip eden birisi olarak çalışmış olduğunuz yani işlem yapmış olduğunuz borsanın güvenirliği. Türkiye’de şu ana kadar ben duymadım. Yurt dışında bazı ufak çaplı güven icra edemeyen ya da yeni başlayan borsalarda işte başka hesaptan başka hesaba geçirildi diye, işte heklendi, işte şöyle oldu böyle oldu diye haberler duymuş olabilirsiniz.

Güvenilir borsa da bu işlemi yaparsanız ben herhangi bir risk olacağını düşünmüyorum, çünkü böyle bir şey duymadım. Yani nasıl bir şey diyelim işte bir kişinin internet bankacılığının şifresini çaldırmak gibi bir şey, internet bankacılığı hepimizin var, şifrenizi çalışırsanız. Internet bankacılığı telefon numarası falan kalkıyor, kaybederseniz, kapatırsanız bir şekilde bilgisayarınıza korsan biri gelir. Özellikle maillerle geliyorlar, siz bunları onaylar açarsınız ya da diğer güvenli olmayan özellikle pornografi sitelerine giriş yapıp, oradaki linkleri tıklayıp bilgisayarınıza arka planda çalışacak bir casusluk programı kurulmasına izin verirseniz kusura bakmayın ama internet üzerinden her türlü bilginiz her türlü hesabınız çalınır.

Buna bir kere dikkat etmemiz lazım. Bunun güvenliği içinde dediğim şeyleri yapmamamız ve bilgisayarınıza bir anti virüs olması da önemli. Hatta yapabiliyorsanız ki benim gibi cep telefonunuzda bu işlemleri yapmanız çok çok daha mantıklı. Peki şimdi gelelim kripto paranın güvenirliğinin nasıl olduğuna, ne kadar olduğunu sizlere anlattıktan sonra güvenilir olarak bu işlemleri nereden yaparız, hangi bankalardan ve hangi borsalarda yapabiliriz?

Arkadaşlar Türkiye’de 2 tane yerli olarak kripto para borsası var. Bunların kripto para dediğimiz zaman sadece işin içine sadece btc, Bitcoin girmeyip diğer Altcoinler de girer, bir sürü Altcoinler de bu sınıfa girmektedir. Borsalarda Altcoinlerinde alım satımlarını yapabilirsiniz.

Bitcoin Sanal Kripto Para Güvenilir Mi, Kripto Para Alım Satım İşleri Ne Kadar Güvenilir?Türkiye’de lider olarak yani ismini tasdiklemiş. Kendi güvenirliğini ispatlamış olan 3 tane kripto para borsası vardır. Bunlardan bir tanesi Paribu tabi bu ki onu bende kullanıyorum, Binance, bir diğeri de Btcturk. Bunlar aslında her bankadan çalışıyor ama 07-24 işlem yapabilmesi için ücretsiz olarak anlaşmış olduğu bazı bankalar var. Bu bankalar Enpara, Akbank ve sonradan dahil olan Papara, diğeri ise Btctürk Ün Ziraat Bankası, Vakıfbank, Denizbank, Halk Bank Ve Fiba Bankası. Şimdi diğer bir konumuza geçebiliriz.

Sanal para Bitcoin nasıl satın alınabilir?

Buna başlamadan önce sizin muhakkak bu işlemleri yapmak istediğiniz Binance, Paribu ve Btctürk arasında bir tercih yapmanız gerekiyor. Ha isterseniz yurtdışı finansmanı da size tavsiye ederim. En güvenilen bir tanesi Bittex çalışabilirsiniz. Aralarındaki fark ne diye sorarsanız bana işlemlerde yapmış olduğu kesinti miktarları, Yurtdışı yerlilere göre biraz daha fazladır. Çok fazla bir yatırım yapıp alıp satıp tüccarlık yapmıyorsanız eğer, bence çokta fazla yurtdışı firmalarla çalışmanıza lüzum yok. Yani başlangıç olarak Paribu yada BTCTürk 2 firmanın arasında bir seçim yapabilirsiniz.

Ben 2 firmayı inceledim arayüz olarak kullanış olarak bana birazcık daha kullanışlı geldiği için ben Bitcoin veya diğer Altcoinlerin alım satımları için Paribuyu tercih ettim. Şimdi bu 2 borsadan birini tercih ettikten sonra nasıl Bitcoin alabiliriz buna değinmek istiyorum. Şimdi bu işlemi hızlı bir şekilde yapabilmemiz için Akbank veya anlaşmış olduğu diğer bankalara ait bir mevduat hesabınızın olması gerekiyor. Arkadaşlar şayet mevduat hesabınız var ise ya da yok ise oluşturmalısınız. Ayrıca bankaya ait internet bankacılığı olması gerekiyor, yani işlemler hızlı ve çok basit bir şekilde bu işlemi internet üzerinden yapabilirsiniz.

Varsayalım Akbanktan bir mevduat hesabınız var. Buna girip ister banka şubesine giderek isterseniz sitesinden şifre al deyip müşteriye veya TC kimlik numaranızı annenin evlenmesi, ilk ve son harfi gibi kart numaranızın son 4 hanesine girip tamam diyerek buradan internet bankacılığı şifrenizi alabilirsiniz. Arkadaşlar bu şifreyi aldık, şimdi ne yapacağız? Bu şifremiz cebimizde ise ikinci adıma geçmemiz gerekiyor.

Bu ikinci adım ise Paribu da bir hesap açmanız gerekir arkadaşlar. Yani Paribu bir Bitcoin borsası olarak düşünelim ve buraya giriş yaparak hesap açmamız gerekmektedir. Arkadaşlar Paribu sayfasına geldiğimiz zaman ana sayfasında adınız soyadınız cep telefonu e posta birde bir şifre belirlemeniz gerekiyor. Bu şifre büyük küçük harflerle rakamlar kullanarak belirleyip ondan sonra kullanım sözleşmesini kabul edip hesap oluştur demeniz gerekiyor. Arkadaşlar bunları oluşturduktan sonra cep telefonunuza onay almak için kısa mesaj gelecek. Bu kısa mesajla beraber giriş yap ekranına gelip giriş yaparak BTC Bitcoin alım satımına başlayabilirsiniz.

Konu hakkında sormak istedikleriniz varsa bunlara da bana hiç çekinmeden yazının altından yorum yazın web sitemiz üzerindeki sorulara gün içerisinde cevap verdiğimi belirtmek isterim.

Evet sizlere Bitcoin ve altcoinler nasıl alınacağı, hangi bankalardan alım, satılık neler yapılacağından bahsettim sağlıcakla kalın hoşça kalın.

Yorum Yaz

72 + = 73