Bitcoin nereden nasıl alınır? En Güvenli Borsalar

Bitcoin nereden nasıl alınır? En Güvenli Borsalar

Sevgili arkadaşlar hepiniz hoş geldiniz. Bu yazıyı okuyorsanız kripto para piyasalarına giriş yapmaya karar vermiş ya da araştırma aşamasındasınız demektir? Bende sizler gibi internet üzerinden kaynak araştırarak Bitcoin piyasasında, kripto para piyasasına giriş yapmaya karar verdim. Bu noktada 2 yıl gibi bir süredir ben piyasanın içerisindeyim. Hemen her gün işlem yapıyorum ve geçimimi buradan sağlıyorum. Altcoin alıp satarak, Bitcoin alıp satarak trade direkt reyting yaparak bu piyasada barınıyorum.

Bu noktada sizi sizlerden en çok gelen soru, piyasa yükseldiği zaman Bitcoin ve altcoin yükselmeye başladığını duyurunca yeni yatırımcılar geliyor piyasaya sizin gibi ve sordukları ilk soru Bitcoin nereden alırım, nasıl Bitcoin alırım, altcoinleri nasıl alırım, nasıl reddederim, hangi borsa güvenilir gibi sorular geliyor. Ben bunlara cevap olması açısından bu yazıyı yazıyorum. İsterseniz hangi borsalarda işlem yapıp yapmamanız gerektiğini, kısaca bir gösterim parayı cebe koyduk, Bitcoin almaya karar verdik diyelim.

Öncelikle yapmanız gereken şey, bir Türk borsasından hesap açıp bir hesap oluşturup Bitcoin satın almak. Bunun için Türkiye’de en çok kullanıcısı olan en güvenilen piyasanın çoğunun kullandığı 2 borsa söyleyeceğim size, birincisi btcturk.com, ikincisi paribu.com.

Bitcoin nereden nasıl alınır? En Güvenli BorsalarPiyasada en çok hacmi olan yüzde 90 kadar kullanıcısı piyasanın yüzde 90 kadar Türklerin kullandığı 2 borsa bunlardır. Herhangi bir şekilde reklam almadım, bir şüpheniz olmasın siz de internette diğer yazılarda ya da Twitter üzerinde araştırırsanız bu 2 adresi verecekler size. Buradan bir borsada hesap oluşturduktan sonra yapmanız gereken şey hesabınızı oluşturun hesap ayarlarında kimlik doğrulama diye bir seçenek var. Kimliğinizi doğrulayacak sanız kimliğinizi doğrularken sizden bir fotoğraf ve kimlik fotoğrafı isteyecekler bunu her borsa yapıyor.

Bunu globalde türkte yapıyor. Bu sizin güvenliğiniz adına tamamen şüpheniz olmasın. Bunu yapın, bunu yapmak zorundasınız. Daha doğrusu Bitcoin alıp satabilmek için hesap doğruladıktan sonra borsanın kendi hesaplarına para gönderiyorsunuz. Borsaların kendi banka hesapları var buraya havale eft işlemini yapıp parayı yatırıyorsunuz ve borsanın kendisinde alıp satıyorsunuz.

Siz isterseniz bir Bitcoin alırsınız isterseniz 0,1 Bitcoin alırsınız bir Bitcoin alma limit zorunluluğunuz yok. Bunun için böyle bir algı var. Bazı kullanıcılar da isterseniz 5000 liralık 10000 liralık Bitcoin ile aldınız Türk borsasından Bitcoin alıyoruz, işlemimizi yaptık. Sonrasında altcoin trade etmek istiyorsunuz. Altcoin trade ederken şöyle bir yol izleyeceğiz, Binance borsası global çapta altcoin trade edilen bir borsa Türk borsasından Bitcoin imzaladık. Bitcoinimiz var. Bu bizim sakladığımız yerimiz. İsterseniz Bitcoin alıp satarsınız cüzdanda saklarsanız ya da fiziki cüzdan alıp oraya atarsınız bu size kalmış.

Sonrasında Binance borsası şuan global çapta en çok kullanıcısı olan piyasanın genelinin altcoin alıp sattığı borsa budur. Altcoin nedir alternatif coin anlamına geliyor. Altcoinler de Bitcoin gibi blok zincir üzerine kurulmuş blok zincir teknolojisini kullanan belli başlı kendine ayrı spesifik özellikleri olan projelerdir, bunları araştırırsanız bunlar size kalmış durumda altcoin alıp satmak için. Issız bir adaya gitmek için en bilinen yere gitmek için ana sigortasını tercih etmeniz gerekir. Ben burada aşağıya borsaların kayıt linklerini veriyorum.

Binance borsasının linkini aşağıda paylaştım. Referans linki orada mevcut. Oradan üye olursanız bana bir destek olmuş olursunuz. Borsaya giriş yaptık. Bu linki ile kayıt olduk bir hesap açtık yani türk borsasındaki gibi gene kimlik doğrulama yapmak zorunda değilsiniz. Bu arada yabancı borsada ama siz gene de yapın kötü bir şey değil. Borsada yapmamız gerekenleri yaptık, hesabımızı açtık coinleri yükledik Binanceye aktarım yapın. Burada onlarca yüzlerce belki kripto paralar altcoin var. Bu altcoinler buradan alıp satacaksınız.

Alt coinler Bitcoin adedini arttırmak için alıp satıyoruz, ya da beğendiğimiz projelere yatırım yapıyoruz. Hani ben kısaca nasıl altcoin Bitcoin alıp satacağımız özetledim, merak ettiğiniz sorularınızı sorabilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Lütfen piyasaya girerken işlem yaparken güzelce araştırma yapın. Birazcık teknik analiz öğrenin, nereden, nasıl alım satım yapacağınız konusunda aç gözlü olmayın. Sabırlı olun e burası riskli bir piyasa çok kazandırabiliyor. Bakın işin bir yüzü işte artan grafikler yüzde 20 yüzde 30 artan grafiklerin yanında yüzde 20 yüzde 15 düşen grafiklerde var. Çok kârlı çok kazandırabilir ama çok da kaybettirebilir bunun için. Piyasanın kurallarını öğrenmeniz şart. Yeni gelen arkadaşlar için hayırlı olsun diyorum. Güzel bir piyasaya girdiniz. Güzel bir topluluğa girdiniz. Umarım güzel paralar kazanırsınız. Hepiniz için hayırlı olmasını diliyorum. Kendine çok dikkat edin Hoş çakalın.

 

Yorum Yaz

+ 84 = 94