Bankaların kara listesinden nasıl çıkılır? Kara Listedeyken Kredi Çekme

Banka Kara Listesinden Nasıl Çıkılır

Arkadaşlar merhaba banka kara listesinden çıkmanın bazı yöntemleri vardır ve bu yöntemleri biraz daha detayları anlatayım. Sizde bankalardan kredi alamıyorsanız artık, yani kredi kartı başvurularınız sürekli red alıyorsa banka kara listesine girmiş olabilirsiniz. Herhangi bir bankacılık ürününü düzgün ödemezseniz ve düzenli kullanıp zamanında ödeme performanslarını aksatır sanız. Banka kara listesine girersiniz. Banka kara listesinden çıkmanın yöntemlerinden önce nasıl girildiğini bir daha anlatayım ki girmemeyi öğrenelim.

Şimdi banka kara listesine neden girilir?

Mesela kredi kartınız var. Kredi kartının ödemelerini düzenli yapmamaya başladık. Birinci ödemedik, ikinci ödemedik. Üçüncü ay doksanıncı günde yasal takip süreci başlar ve onun öncesinde de, altmışıncı gün sürekli telefonla taciz edilmeye başlanır sanız ve idari takip süreci başlar. İdari takip farklı bir şeydir. Yasal takip farklı bir şey arkadaşlar, yasal takip bankanın avukata dosyayı iletmesi ile başlar. İdari takip ise yine bankanın kendi içerisindeki avukatlarının takibi ile başlar. Şimdi burada banka kara listesinden çıkmanın 2 tane yolu var, bunu size söyleyeyim.

Bankaların kara listesinden nasıl çıkılır? Kara Listedeyken Kredi Çekme1 Banka kara listesine girdiniz. Bütün borçları ödediniz. Ödedikten sonra borcu yoktur kağıtlarını bankalardan alın. Aynı anda ödediğiniz yıl için krediye bir daha başvurmayın. Hepsi rahat olacak ama ikinci sene bir tane blokaj teminatlı kredi kartı alın kendinize. Örneğin Akbanka gidin ben teminat yatıracağım. Bunun karşılığında kredi kartı istiyorum veya kredili mevduat hesabı istiyorum deyin.

Kredili mevduat hesabı kmh hesabı İş bankasında ek hesaptır. Denizbank Kurtaran hesap tır falan filan bunun çeşidi bankalarda isimleri değişiktir ama genel adı kredili mevduat hesabıdır. Yani kmh, arkadaşlar bu açtırmış olduğunuz hesap veya almış olduğunuz kredi kartının ödemelerini düzenli yapmanız gerekiyor. Tabi bu kredi kartını nasıl alıyorduk oraya atlamadan hemen söyleyeyim. Bu kredi kartını önce örnek veriyorum Kuveyt Türke 1000 tl bankaya yatırın ve deyin ki ben bloke teminatlı kredi kartı istiyorum. Bu kredi kartının düzenli olarak ödemelerini yapacağım. Siz belli bir teminat karşılığında bana bu kredi kartını verir misiniz?

Hemen diyorlar ki örnek veriyorum biz size 1000 tl limitli kredi kartı veririz. Ama sizin hesaba 1300 lira yatırmanız gerekiyor. Tamam 1300 lira hesaba yatırıyorsunuz. Kredi kartı başvurusu orada bloke teminatlı olarak yapılıyor. Bu teminatlı kredi kartını sizin hesabınıza bloke koyularak bir limit oluşturulup anında şubeden basıp veriyorlar.

Arkadaşlar ilk şubeden basit verdikleri için isim yazmayabilir. Herhangi bir kart numarasını size atabilirler ama sonuçta bu nedir kredi kartı dır ve size tanımlanmış bir limittir. Bu limiti düzenli zamanında kullanın o kartı, sürekli düzenli zamanında kullanın. Yani ödemelerini her atıyorum.

Ayın 23 ise 23 ünde yatırın arkadaşlar 22 sinde değil bakın 23 son günü saat en son dört buçuğa kadar bunun borcunu ne yapacağız? Dönem borcunu kapatacağız. Kapattığımız bu dönem borcunu. Ekstra geçişinden sonra bidaha kullanın. Market alışverişi yapıyoruz. Sonuç itibariyle veya aracımıza yakıt alıyoruz ve hatta elektrik, su faturalarını ödüyoruz ve bunları karttan yapın bir döngü oluşturun kendinizde ve kartı ödemesi geldiğinde de bu düzende ödeyin. Şimdi bu şekilde ben şahsen kredi notumu 1473 yapmışım sizde buna göre adımlarınızı atın arkadaşlar.

Yorum Yaz

52 − = 42