Bankalarda Kredi Neden Onaylanmaz?

Arkadaşlar merhabalar bugün herkesi bir konuda uyarmak için yazıyorum. Diyorum ki her zaman findeks, kredi notlarının yükselmesi için önce icralık borçların kapanması lazım diyor. Peki icralık borçlar kapandıktan sonra her şey bitiyor mu? Bitmiyor. Bazı işgüzar avukatlar veya onların çalışan elemanları bu borçları icradan düşünmüyorlar. Düşürmediklerinden geçtiğimiz destek kredilerinde olduğu gibi borcunuz olmasada bu sebepten çıkmadığını size söylemek istiyorum.

Orada kanuni takip etiketi hala açık. Yani kanuni takipte yazıyor. Aslında onun kapalı yazması lazım. Borç kapandıktan sonra ama hala kanuni takipte yazıyor, örneğin İş bankasına borcumuz olduğunu düşünüyorum. Tamamını ödediniz 3 bin birine, 5 bin birine ama bu işguzar avukatlar dediğim gibi veya elemanları, bunun ona bir iş yükü olacağını düşünüp, gidip uyaptan bu dosyayı harcını yatırıp kaldırmak zor geliyor.

Bu durumda ne yapmanız lazım biliyor musunuz?

Borçlar ödendi. Kanuni takip etiketi hala orada duruyor mu? Avukatı arayın yumuşak dille anlamıyor mu? Sert bir dille kardeşim ben bu borçları kapattım, sen niye bildirmedin ağzınıza geleni söyleyin. Çünkü o bu dosyayı kapatmak zorundaydı. O paraların içinde o dosya harcınıda alıp kapatmak zorundaydı. Peki sen böyle bir destek kredisi alacakken alamadın, sırf bunun yüzünden alamadığını düşünelim. Biz bunu yaşadık arkadaşlar, bir arkadaşımız da yaşadık ve bugün bunun muhabbeti olduğu için yazmak istedim.

Bankalarda Kredi Neden Onaylanmaz?İşgüzar avukat dosyayı kapatmamış kanuni takipte etiketi hala sarı şekilde duruyor. Sarı yazar onların üstünde, sarı bir renkte kanuni takipte yazar. Borç ödendikten sonra onun kapalı yazması gerekiyor ve bunu Findekse bildirim yapmaları gerekiyor. Yapmayınca o dosya doğrudan düşürmediğinden direk ne oldu? Alacak olduğu destek kredisini alamadı, ama bütün borçlarını ödeyen bütün arkadaşlarımızın destek kredilerinin çıktıklarını gördük. Çoğunun onaylandı ama bu şekilde bu tip avukatların yaptığı bu terbiyesizlikler yüzünden lütfen önünüzü kapatmayın.

Sadece destek kredileri için söylemiyorum bunu şunu da söyleyeyim, normal bireysel kredilerimiz var, taşıt kredileri, konut kredilerini vs. Ticari kredilerin de öyle önceki borçları kapattıysanız şayet icra avukatı arayın kardeşim benim dosyalarımı düşür aslında bunu demeniz bile saçmalık da ama illaki söylettiriyorlar.

Dosyaları düşür o diyecek ki ben yolluyorum, sen bana para yolla 86 lira, 2 tane dosya için 86 tl’ye o dosyaları düşürecekken bu sıkıntı boşu boşuna yaşanmış oldu orada, ben böyle bir saçmalık görmedim arkadaşlar yani 86 lira 100 lira 200 lira için kendinizi yakmayın. Bu dosyaları sonuna kadar takip edin. Avukatlar çok vicdansız ve merhametsiz olabiliyorlar bazen. Bunları çoğunu tenzih ederek söylüyorum ama onların arasında da çalışan elemanları var bunların. Hani yeni yeni avukat olmaya çalışan elemanları var ya, o elemanlara buyurdukları için bu işleri, onların yedikleri halt bunlar, böyle şeylere çok dikkat edin.

O dosya oradan düşürülmediği sürece senin kanuni takip etiketinin var, o etiketin bankada senin önüne hep çıkacak bloke teminatlı kredi kartı bile alamayacaksın.

Bırak normal kredi kartını. Bloke teminatlı kredi kartı dahi alamayacaksın. O yüzden arkadaşlar lütfen borçları ödedikten sonra özellikle banka borçlarını ödedikten sonra o işi en sonuna kadar takip edin. Avukat, onu findekse bildirecek, onun görevi bu onu gerçekleştirene kadar o işin takipçisi olun. Yoksa bankalarda işiniz yürümez. Ben borçlarımı kapattım sicilim temizlenecek diye beklerken seni 5-6 ay, bir sene. Daha ileri atabilir.

Neden açık kanuni takipte borç görünenlere kesinlikle adım artırmazlar bankalar arkadaşlar bilginiz olsun herkese hayırlı günler.

Yorum Yaz

+ 83 = 86