Adıma Sahte Sosyal Medya Hesabı Açanlardan Tazminat Alabilir Miyim?

Adıma sahte sosyal medya hesabı açanlar dan tazminat alabilir miyim?

Evet alabilirsiniz. Gerçek anlamda sosyal medyanın ömrünün 20 yıldan az oldugunu varsayarsak kullanıcı sayısı açısından kat ettiği yolun ne kadar uzun olduğunu anlarız. Haliyle bu durum bir sürü olumsuz gelişmeyi de beraberinde getiriyor ki bunların başında sosyal medyada başkaları adına sahte hesaplar oluşturmak ve bunlardan maddi ya da manevi çıkar sağlamak geliyor.

Sonuçta birileri bir suçu işleyip çıkar sağlarken suçun mağdurları da zarar görüyor. Buraya dikkat lütfen. Çünkü mağdur kişi eğer doğru sürede şikayette bulunur veya dava açarsa bu suçu işleyen kişilerin hapis veya para cezası almasını sağlayabilir. Mağdur olduysanız şöyle düşünebilirsiniz, iyi tamam da para cezasına parayı devlet aldığına göre benim uğradığım maddi ya da manevi zararı nasıl karşılanacak? Sonuçta başıma gelen durumdan dolayı işimi ve itibarını kaybetmiş olurum.
Adıma Sahte Sosyal Medya Hesabı Açanlardan Tazminat Alabilir Miyim?

Zedelenmiş sevgilimden ayrılmak durumunda kalmış ailemle yahut arkadaşlarımla aram bozmuş olabilir ve tüm bunlar bir şekilde psikolojik destek almam. A varacak raddeye kadar gelmiş olabilir. Gerçekten de tüm bunlar maddi ve manevi zarara uğradığını gösteren unsurlardır ve siz zararını ispat edebildiğiniz her durumda bu suçu işleyen kişiden tazminat talep etme hakkına sahip olursunuz.

Ancak tazminat talebi için 3 şey şiddetle ihtiyacımız olacak. Birincisi suçu işleyen kişinin tespit edilmiş olması, ikincisi doğru, akıcı ve anlaşılır. bir dava dilekçesi hazırlamak sonuncusu da davanızı size zarar veren kişinin yerleşim yerindeki asliye hukuk mahkemesinde açmak. Bunların haricinde en önemlisi ise elinizde bulunan ve yaşadığınız maddi manevi sorunları belgeleyecek tüm dökümanları dosyasına eklemek.

Yorum Yaz

+ 27 = 37